AKTUALNOŚCI

12-05-2022 Z wizytą w Łodzi.

11 maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Dzięki pozyskanym funduszom z rządowego programu Poznaj Polskę nasi uczniowie mogli za niewielką kwotę cieszyć się całodniowym pobytem w tym pięknym mieście. Program wycieczki obejmował między innymi pobyt w Centrum Nauki i Techniki: planetarium – pokaz „Niezbadane światy” i „Polaris” oraz temat przewodni: Intymne życie kwiatów i Ulica Żywiołów. W porze obiadowej wszyscy udali się na pyszny obiad do restauracji Tu i Teraz.

20-04-2022 Gminny Konkurs "Trzy stacje językowe"

Miło na poinformować, że uczniowie klasy 6 Maja Mańka i Wojtek Pochopin zajęli trzecie miejsce w VII Gminnym Konkursie Językowym "Trzy stacje", który odbył się w Szkole Podstawowej w Lisowicach. Uczniowie wzięli u dział w konkurcencji dotyczącej wiedzy z zakresu tradycji Świąt Wielkanocnych, przedstawili świateczny kapelusz "Easter bonnet", a także zaprezentowali utwór "Easter Joy" L.Hetricka'a. Laureatom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w językowych zmaganiach:)

05-04-2022 Pożegnanie

Z poczuciem ogromnej straty żegnamy Panią Barbarę Mazan.
Przez wiele lat była centrum wszechświata Szkoły Podstawowej w Kośmidrach. Nawet gdy przeszła na zasłużoną emeryturę czuliśmy jej wspierającą obecność.

W latach 1966 – 2001 nauczycielka języka polskiego i wychowawczyni.

W latach 1986 – 1990 dyrektorka szkoły

Panią Barbarę zapamiętamy jako wyjątkowo skromną, cierpliwą, mądrą i ciepłą osobę. Była niezwykłą polonistką z sercem dla każdego ucznia. Będąc Dyrektorem zawsze okazywała szacunek swoim pracownikom oraz uczniom. Potrafiła w swoich nauczycielach rozpalić zapał do bycia pedagogiem. Zarażała swoim niesamowitym poczuciem humoru, uczyła dystansu do siebie.

2 kwietnia 2022 roku odeszła na wieczną emeryturę w Niebie, gdzie dostała posadę Anioła.

Pani Basia na zawsze pozostanie w naszych sercach i w naszej pamięci.


29-03-2022 Gry konwersacyjne dla utrwalenia materiału na lekcjach języka angielskiego

W atmosferze zabawy ale z ogromnym zaangażowaniem, klasa ósma prowadzi rozmowy w języku angielskim na bazie kart konwersacyjnych. W taki sposób najbardziej lubimy się uczyć.

29-03-2022 Kolorowo obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny

Samorząd Uczniowski zdecydował, że w tym wyjątkowym dla uczniów dniu każda klasa przybierze inne barwy. W ten sposób uczciliśmy nadejście kalendarzowej wiosny. Ponadto odbyły sie międzyklasowe rozgrywki w przeganianiu zimy oraz szkolny pokaz talentów wokalnych gimnastycznych i tanecznych. Świetną zabawę zakończyliśmy poczęstunkiem sfinansowanym przez Radę Rodziców:)

Znaleziono: 737 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

tn_20151125_122228.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik