AKTUALNOŚCI

13-05-2020 Ogólnopolski Konkurs Biblioteczny „Wielka Liga Czytelników”

Ogólnopolski Konkurs Biblioteczny „Wielka Liga Czytelników”
Aktywni czytelnicy naszej szkoły biorą udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotecznego „Wielka Liga Czytelników”. W tym roku konkurs odbywa się po raz piąty. Organizują go Stowarzyszenie Wielka Liga, m. in. RODN „WOM” w Katowicach, Pedagogiczna Biblioteka w Katowicach. Konkurs ma na celu przede wszystkim rozwijanie kultury czytelniczej wśród dzieci. I etap konkursu bibliotecznego polegał na zdobywaniu sprawności czytelniczych poprzez rozwiązywanie testów do książek konkursowych. Trzeba było przeczytać i rozwiązać testy do minimum 10 książek. W tym etapie można współpracować z bibliotekarzem i z rodzicami (promocja wspólnego rodzinnego czytania).
Etap drugi  to napisanie samodzielnie testu kwalifikacyjnego do kolejnej przeczytanej książki. 11 maja odbył się zdalnie II etap tego konkursu.
Bardzo ładnie rozwiązali test, a zarazem zakwalifikowali się do III etapu powiatowego: Szymon Majdzik z klasy V, Emilia Skiba z klasy IV oraz Marta Kupka z klasy III.
Tytuł Aktywnego Czytelnika zdobyli ponadto : Patryk Derner z klasy III, Zuzanna Wolka z klasy IV oraz Igor Urbańczyk z klasy V.
Aktywnie czytającym oraz ich rodzicom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy im, że wraz z naszą szkołą promują czytelnictwo i kreują modę na czytanie.

30-04-2020 Rodzinny piknik w majówkę pod hasłem "Będzie dobrze w Gminie Pawonków"

Zapraszamy na „Rodzinny piknik w majówkę”. Jest to wspólna akcja Szkoły Podstawowej w Kośmidrach, SKO  Kośmidry i Szkoły Podstawowej w Ciasnej. Razem zorganizujemy happening wielu rodzin z całego powiatu lublinieckiego.

Wspólną majówką chcemy pokazać, że solidaryzujemy się w walce z koronawirusem i wierzymy, że będzie dobrze. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów i rodziców proponujemy wyjątkowe działanie – Majówka pod hasłem: „ Będzie dobrze w gminie Pawonków”

Zadanie polega na tym, aby przygotować rodzinny piknik – taki prawdziwy z kocem, jedzeniem w koszyku i urządzić go na własnym podwórku, balkonie, na tarasie lub w zaaranżowanym salonie, gdyby pogoda nie dopisała.  

Podczas majówki  zróbmy wspólnie jakiś zdrowy posiłek. Proponuję sałatkę owocową, zdrowy sok warzywno-owocowy. Możemy zagrać w jedną z popularnych gier – dooble, memory, statki, państwa miasta, namalować wspólny rysunek pod hasłem „Będzie dobrze w  … „ – każdy wpisuje swoją miejscowość. Na koniec zapraszamy do uwiecznienia tych niesamowitych chwil. Przysyłajcie zdjęcia ze swojej majówki na skokosmidry@gmail.com lub opublikujcie w komentarzu na profilu szkoły na Facebooku.

16-04-2020 Dzień Kobiet w Bibliotece Gminnej w Kośmidrach

Czytelnicy z kółka bibliotecznego z klasy II przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Kobiet. Przedstawili go 6 marca na imprezie środowiskowej w Bibliotece Publicznej w Kośmidrach. Zaprezentowane wiersze, życzenia, anegdoty o kobietach, pokaz mody w wykonaniu dziewczynek bardzo się gościom podobały. Następnie odbyło się spotkanie autorskie z panem Andrzejem Żakiem, mieszkającym w Solarni.  Pisarz Andrzej Żak jest autorem książek dla dzieci i dorosłych. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Pani Klaudii dziękujemy za współpracę z Biblioteką Szkolną i smaczny poczęstunek. 

16-04-2020 100 lat temu na Śląsku

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach wojewódzkich związanych z realizacją innowacji : " Nasz region śląski na tle 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich". W konkursie plastycznym " Śląsk to mój dom"  wzięły udział : Martyna Dzięcioł, Kamila Kubica i Julia Jara z klasy VI oraz czytelnicy z klasy II uczęszczający na kółko biblioteczne.

07-04-2020 Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

W dniach 6 – 10 kwietnia 2020r. zainteresowani  Rodzice mogą składać wnioski w rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli. Informacja o wolnych miejscach została zamieszczona na stronie Urzędu Gminy https://www.pawonkow.pl/aktualnosci/1439

Znaleziono: 683 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: W Radzionkowie

tn_61078318_2350638824956951_7097234977611317248_n.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik