AKTUALNOŚCI

08-11-2021 Pasowanie na czytelnika

5 listopada 2021r. odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika klasy I. Pierwszaki przybyły do Biblioteki Szkolnej wraz z wychowawcą panią Agnieszką Latosi i Dyrektor Szkoły panią Iwoną Kępa.
Na początku bibliotekarka pani Anna Kopyto przeczytała dzieciom list od książek , które lubią być czytane i szanowane. Następnie czytelniczki z klasy V przeprowadziły zabawę ruchową do wiersza o książce, zachęcającą do czytania. Później w nawiązaniu do Dnia postaci z bajek dzieci rozwiązywały bajkowe zagadki oraz oglądały wystawkę książek z bajkami. Po wysłuchaniu piosenek przedstawiających zasady korzystania z książek, uczniowie klasy I złożyli przyrzeczenie czytelnika. Potem zostali pasowani na czytelnika jedną z najładniejszych książek z naszej biblioteki.

08-11-2021 Ślubowanie uczniów klasy I

18-10-2021 Powstania Śląskie. Dziękujemy.

14 października 2021r. oddaliśmy hołd bohaterom biorącym udział w I, II i III powstaniu śląskim, którzy wywalczyli to, że Górny Śląsk został przyłączony do Polski. Na pamiątkę tych wydarzeń odsłonięta została tablica - Tobie Polsko, którą przekazał  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pan Andrzej Duda w czasie narodowych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Odsłonięcia tablicy dokonali zaproszeni goście: pani Joanna Wons-Kleta -wójt gminy Pawonków, pan Jacek Kopyto - radny gminy Pawonków, pani Barbara Bednarek - Mazur - autorka książki o lokalnej historii Kośmider i Koszwic,  pani Monika Walendziuk - przewodnicząca Rady Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz pani Iwona Kępa - dyrektor szkoły.

W dalszej części uroczystości "Powstania Śląskie. Dziękujemy." obejrzeliśmy film i prezentację wprowadzające w klimat wydarzeń. Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno - muzyczny oparty na historii powstań śląskich widziany oczami dzieci. Motywem przewodnim były gołębie - kurierzy w czasie przygotowań do walk powstańczych. 

14-10-2021 XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021

Podobnie jak w ubiegłych latach nasza szkoła wzięła udział w obchodach „XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”. Wszyscy uczniowie, którzy poznali tabliczkę mnożenia czynnie włączyli się w przygotowania do święta. W tygodniu poprzedzającym Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który obchodziliśmy tym razem 1 października,  uczniowie klas III – VIII  powtarzali i utrwalali tabliczkę mnożenia na różne, często zaskakujące, sposoby. Na korytarzach pojawiły się plakaty, kolorowe logo, oraz dekoracje promujące święto. Na lekcjach matematyki oraz zajęciach pozalekcyjnych powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia wykorzystując gry planszowe, gry karciane, karty Grabowskiego, kodowanki. Dużą popularnością cieszył się matematyczny twister – zabawa ruchowa z tabliczką mnożenia. Młodsi uczniowie wykorzystywali do ćwiczeń tabliczki Loogico Piccolo. Było też bingo i zabawy z kolorowymi balonami. Klasa III wykonała piękne lap booki, kolorowe plansze z rymowankami. Na schodach umocowano naklejki pomagające w ćwiczeniach trudnych przykładów. Uczniowie starszych klas wykonali samodzielnie gry planszowe, w które grali na przerwach i na zajęciach. 

14-10-2021 Noc Bibliotek - Czytanie wzmacnia

8 października 2021r. uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych on-line: "Kto czyta, nie błądzi! - zagadki, szyfry i zadania interaktywne" zorganizowanych przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN "WOM" w Częstochowie. Zajęcia były przeprowadzone w ramach VII ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek - "Czytanie wzmacnia". 

Czytelnicy z klasy II słuchali fragmentów książki Grzegorza Kasdepke "Detektyw Pozytywka" i rozwiązywali zagadki, szyfry i zadania interaktywne. Na koniec za pomyślnie zaliczone zadania otrzymali Złotą Odznakę dla Super Detektywa. Następnie w Bibliotece Szkolnej zapoznali się z wystawką książek dla dzieci  Grzegorza Kasdepke.

 

Strona 2 z 137 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 137 następna >>
Znaleziono: 683 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Nagroda dla Szkolnego Koła LOP

imgp1047.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik