AKTUALNOŚCI

11-11-2022 Odłóż smartfon- ciesz się życiem"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział akcji profilaktycznej  “Odłóż smartfon- ciesz się życiem!” w okresie od września do listopada. Akcja miała charakter kilkuetapowy, jej celem było promowanie zdrowego stylu życia poprzez wskazywanie na alternatywne formy spędzania wolnego czasu, zapobieganie nadmiernemu używaniu smartfonów oraz uzmysłowienie uczniom, że od smartfonu można się uzależnić.

Uczniowie klas 1-3 mieli zajęcia z wychowawcami klas dotyczące zdrowego stylu życia, uczestniczyli w warsztatach plastycznych dotyczących zdrowego odżywiania, w grach i zabawach terenowych oraz zajęciach kulinarnych- wspólnie przygotowywali sałatki owocowo-warzywne oraz świeże soki owocowe.

Uczniowie klas 5-8 wysłuchali prelekcji pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu dotyczącej uzależnienia od smartfonu, wzięli udział w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez wychowawców klas na temat:

  • Znaczenia smartfonu w życiu młodego człowieka
  • Pozytywnych i negatywnych stron używania smartfonu
  • Umiejętności samooceny „Czy już za dużo czasu spędzam ze smartfonem?”
  • Co się dzieje gdy odkładam smartfon? Jakie są alternatywne formy spędzania czasu.

Przygotowywali wspólnie z wychowawcami zdrowe posiłki pod hasłem:

 

  • Kolorowe warzywa i owoce  na moim talerzu- sałatki warzywno-owocowe
  • Pyszne i zdrowe słodkości domowe

Dla rozwoju więzi koleżeńskich, budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami i kolegami z innych klas, wzięli udział w ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek oraz zabawami sportowo-terenowymi.

Zwieńczeniem akcji był udział dzieci w warsztatach kulinarnych z lokalnym szefem kuchni restauracji Karczma Koszwice , Panem Mateuszem Wrzycielem

11-11-2022 Święto Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły wraz kadrą uczcili Dzień Niepodległści  uroczystym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego oraz udzałem w apelu upamiętniającym ten ważny dla nas dzień. W tym roku apel z tej okazji przygotowała klasa V pod opieką Pani Moniki Wysockiej. Uczennice klasy IV zaprezentowały tradycyjne pieśni patriotyczne. Uroczystość ta była wspaniałą lekcją historii. Przypomniała trudne lata walki o niepodległość i radość z odzyskania wolności.Na relację z uroczystości zapraszamy na nasz szkolny profil na Facebooku.

04-11-2022 Ślubowanie klasy 1

W czwartek 27 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. W podniosłej a zarazem radosnej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Życzymy im aby każdy dzień w naszej szkole dostarczał wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek!

04-11-2022 Pierwsze spotkanie z Żyrafą Lokatką

Spotkanie zapoznawcze z Żyrafą Lokatką w klasie 1. Uczniowie nie tylko poznali przewodniczkę poświecie finansów w ramach programu SKO, ale również uczyli się rozpoznawać i nazywać polskie monety i banknoty obiegowe. Dokonywali prostych obliczeń pieniężnych. Na zakończenie każdy uczeń, w towarzystwie wybranej przez siebie maskotki, pokolorował portret Lokatki. Za piękne rysunki opiekun SKO nagrodziła uczniów książeczkami o przygodach Kuby Pieniążka. Pierwszoklasiści już wkrótce dołączą do programu SKO.

04-11-2022 Pani Teresa Kopyto wśród zasłużonych dla oświaty

Uroczystości wojewódzkie z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 19 października 2022 r. w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.
W tym roku wśród nauczycieli zasłużonych dla oświaty odznaczonych przez Ministra Edukacji i Nauki Medalami Komisji Edukacji Narodowej znalazła się nasza wieloletnia Pani Dyrektor i nauczyciel matematyki - Pani Teresa Kopyto. Odznaczenia wręczyła Śląski Kurator Oświaty pani Urszula Bauer.
Bardzo cieszymy się z tegowyróżnienia i jesteśmy dumni.
Pani Teresie serdecznie gratulujemy odznaczenia.
Strona 2 z 148 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 148 następna >>
Znaleziono: 736 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Bank, matematyka i Ty - edycja 2016

tn_dsc_0123.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik