AKTUALNOŚCI

18-06-2023 Julia Panek z wizytą w Warszawie

Miło nam poinformować, że w dniu 16.06.2023 roku uczennica naszej szkoły Julia Panek wraz ze swoją mamą była na wycieczce w Warszawie. Wyjazd był nagrodą dla uczniów za udział w międzyszkolnym konkursie historycznym pt. „Moja Solidarność – Moja Wolność”. Organizatorem konkursu i zarazem wyjazdu było biuro poselskie pana posła Andrzeja Gawrona.

14-06-2023 Prelekcja pana Marka Szołtyska

14 czerwca 2023 roku uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Kośmidrach na prelekcję pana Marka Szołtyska "Historia symboli narodowych na Śląsku". Spotkanie to odbyło się w ramach projektu "Poznaj bliżej polskie symbole narodowe". Marek Szołtysek to znany pisarz, historyk i dziennikarz, który zajmuje się kulturą i historią Śląska.

03-06-2023 Dzień Dziecka z członkami Klubu Seniora w Pawonkowie

31 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Agroturystyki w Kośmidrach wraz z członkami Klubu Seniora w Pawonkowie by wziąć udział w finale projektu "Zabawy z brodą". Autorkami i koordynatorkami projektu były Panie Barbara Bednarek - Mazur i Małgorzata Bednarek. Celem inicjatywy było przybliżenie młodemu pokoleniu dawnych gier i zabaw podwórkowych. Uczniowie mieli okazję poznać je w praktyce grając razem z seniorami. Najpopularniejsze zabawy to: 2 ognie, gołgi, pimpy, klota, kartofel, toczenie felgi, klasy, kamienie. Dzieci otrzymały poczęstunek oraz wykonane własnoręcznie przez seniorów upominki.

22-05-2023 „Ogród zmysłów, zabaw i pomysłów”

18 maja 2023 uczniowie klas IV-VII sadzili rośliny zielne, krzewy i jedno drzewo. Wszystkie sadzonki zostały wcześniej zakupione z funduszy programu „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam”. Program realizowany jest pod patronatem  Fundacji Santander. Najdroższą sadzonką był – wiąz Camperdownii szczepiony na wysokości  220 cm.

23-04-2023 Zwycięstwo w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ogromny sukces naszych uczniów!
20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie brało udział 48 uczniów z 7 gmin naszego powiatu. Uczniowie naszej szkoły reprezentując gminę Pawonków spisali się na medal. Zuzanna Wolka, Tomasz Pietrucha i Oliwer Swoboda nie mieli sobie równych i zdobyli 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej"</span
Strona 2 z 155 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 155 następna >>
Znaleziono: 771 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Impreza plenerowa w Żorach

_imgp0751.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik