AKTUALNOŚCI

15-02-2023 Bal karnawałowy

8 lutego dzieci we wspaniałych, pomysłowych przebraniach bawiły sie na balu karnawałowym. Muzykę zapewnili byli już uczniowie naszej szkoły Jacek i Kamil- dziękujemy za świetna zabawę! W przerwie między tańcami dzieci mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku, który został sfinansowany ze środków Rady Rodziców.

15-02-2023 Dzień pizzy

9 lutego obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Pizzy!Z tej okazji nasza pracownia kulinarna "Kuchcikowo" zamieniła się w prawdziwą pizzerię. Uczniowie klas I - lll poznali historię pizzy, dowiedzieli się z jakiego kraju pochodzi i które składniki są niezbędne do jej przygotowania. Następnie z pełnym zaangażowaniem zabrali się za wykonanie własnych placków używając ulubionych składników. To był niezwykle smakowity dzień. 

07-01-2023 Jasełka szkolne

W czwartek 5 stycznia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali dla swoich kolegów, koleżanek i nauczycieli występ bożonarodzeniowy. Uczniowie klas I - III wystawili tradycyjne Jasełka a klasy starsze montaż muzyczno - słowny opowiadający historię Bożego Narodzenia. Występ dostarczył wiele pozytywnych emocji oraz był pokazem niezwykłych umiejętności aktorskich i wokalnych naszych uczniów.

08-12-2022 Odwiediził nas Niezwykły Gość.

6 grudnia - dzień , na który czekają wszystkie dzieci. Jak co roku, naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci podarunkami.

30-11-2022 Pracowania kulinarna KUCHCIKOWO od PSE dla młodych kucharzy.

W Szkole Podstawowej im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach powstała pracownia kulinarna „KUCHCIKOWO”. Realizacja projektu była możliwa dzięki grantowi pozyskanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w IV edycji programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Za przyznane środki w sali lekcyjnej wydzielono aneks kuchenny. Pomieszczenie zostało wyremontowane oraz zakupiono meble kuchenne. W ten sposób powstało miejsce do eksperymentowania, praktycznego pozyskiwania wiedzy technicznej, matematycznej, chemicznej, geograficznej i językowej podczas przygotowywania różnych potraw oraz ich wspólnego spożywania.

Oddajemy do dyspozycji uczniów świetnie wyposażoną pracownię, w której będą mogli spełniać kulinarne pasje. Wspólne gotowanie poszerza ofertę edukacyjną placówki o atrakcyjną formę zajęć, którą uczniowie bardzo lubią.

Strona 3 z 150 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 150 następna >>
Znaleziono: 749 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Świąteczny Sezam 2013

tn_dscn5621.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik