AKTUALNOŚCI

04-11-2022 Dzień Edukacji Narodowej

W Dniu Edukacji Narodowej, podczas uroczystego apelu uczniowie klasy drugiej i czwartej w pięknych słowach wierszy i piosenek podziękowali nauczycielom za ich pracę, okazywane na codzień wsparcie i życzliwość. Każdy pedagog otrzymał specjalny, wymyślony przez uczniów "tytuł" oraz upominek. Rozstrzygnięto także szkolny konkurs plastyczny na portret nauczyciela. Laureatom serdecznie gratulujemy!

04-11-2022 Wycieczka klas 7 i 8 do Opola

Opole- stolica polskiej piosenki, miasto z bogatą historią i tradycjami a także ważny ośrodek szkolnictwa wyższego. Przekonali się o tym uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły, którzy w słoneczny czwartek 29 września wybrali się na wycieczkę do Opola. Zwiedzili największe atrakcje miasta, takie jak Wieża Piastowska, Amfiteatr, Muzeum Śląska Opolskiego, Wzgórze Uniwersyteckie, Rynek z aleją gwiazd i przepięknym ratuszem. Zostali również zaproszeni na Wydział Chemii Uniwersytetu Opolskiego, gdzie pod kierunkiem pracowników naukowych uczelni mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania naukowe. Pogoda cały dzień dopisywała, podobnie jak humory uczestników.

04-11-2022 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Szkolnego!
We wrześniu odbyła się  kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Pretendenci zaprezentowali wszystkim uczniom swoje pomysły, działania, plany, które chcieliby wcielić w życie. Na korytarzu zostały rozwieszone plakaty wyborcze wszystkich kandydatów.
O "stołek" przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym ubiegało się pięcioro uczniów: Maja Mańka z klasy VII, Dawid Pieprzyca z klasy VII, Tomek Pietrucha z klasy VII,Agata Ulfik z klasy VI oraz Zuzia Wolka z klasy VII.
W piątek 23.09.2022, po tygodniowej kampanii, odbyły się demokratyczne wybory.
Każdy z uczniów i nauczycieli mógł oddać swój głos na specjalnie przygotowanych kartach wyborczych.
Zagłosowało 68 osób.
Przewodnicząca Szkolnego Samorządu została Zuzia Wolka, która otrzymała 23 głosy. W skład samorządu weszli również Dawid Pieprzyca z 17 głosami oraz Maja Mańka z 16 głosami.
Gratulujemy wybranym i życzymy im wielu pomysłów i wytrwałości w pracy. Powodzenia!

20-10-2022 Spotkanie z pasjonatką książek i podróży do Afryki

W  ramach obchodów święta „Październik – międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych” odbyło się spotkanie z pasjonatką książek i podróży do Afryki -  panią Elżbietą Kopyto, absolwentką naszej szkoły.

16-10-2022 Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego wzięliśmy udział w międzywojewódzkim konkursie plastycznym „ W drodze do Polski – losy Śląska po powstaniach”.  Konkurs ogłoszony został przez  Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny - oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Zadanie polegało  na przygotowaniu pracy plastycznej przedstawiającej bramy  stawiane z okazji uroczystości objęcia przez Polskę przyznanej jej części Górnego Śląska, które odbyły się od 20 czerwca do 4 lipca 1922 roku w górnośląskich miastach i miejscowościach.Praca mogła być wykonana dowolną techniką plastyczną, płaską lub przestrzenną.

Strona 3 z 148 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 148 następna >>
Znaleziono: 736 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Święto wyjątkowych Mam

tn_dsc008.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik