AKTUALNOŚCI

09-09-2021 Szczepienia dzieci i młodzieży od 12 roku życia

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z materiałami informacyjnymi dotyczącymi szczepień uczniów w wieku od 12 lat.

Dlaczego warto się zaszczepić? 
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych. 

Jak działa szczepionka? 
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna. 

06-09-2021 Obiady w szkole

Od 6 września br. rozpoczynamy wydawanie obiadów dla uczniów w stołówce w Przedszkolu w Kośmidrach. Obiad będzie wydawany po 5 lekcji, czyli o godz. 12.30 . W poniedziałek i środę - zupa, pozostałe dni tygodnia - drugie danie. Uczniowie zapisani na obiady idą do przedszkola pod opieką wyznaczonego nauczyciela. 

Zasady korzystania ze stołówki (wyciąg z regulaminu)

  1. Opłata za korzystanie z obiadów to iloczyn dziennej stawki żywieniowej oraz ilości dni nauki szkolnej w danym miesiącu.  
  2. Wpłaty za żywienie należy dokonać z góry za cały miesiąc w nieprzekraczalnym terminie do 10-go każdego miesiąca. Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat.
  3. Wpłaty za posiłki płatne przelewem na konto Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kośmidrach 16 8907 1092 2010 9001 0347 0001 tytułem: opłata za obiady/imię i nazwisko/SPK/za miesiąc …
  4. Nieobecność należy zgłosić osobiście lub telefonicznie dzień przed planowaną nieobecnością do godziny 8.00 u intendenta  w przedszkolu – tel. 34 3534 326
  5. W przypadku zgłoszenia nieobecności odpisy uwzględnia się od następnego dnia.
  6. Nie nalicza się odpisów za nieobecności niezgłoszone.
  7. Zgłoszenia całkowitej rezygnacji z korzystania z obiadów  należy dokonać w formie pisemnej w terminie do 20-go dnia miesiąca poprzedzającego.

Regulamin korzystania ze stołówki w przedszkolu w Kośmidrach

Jadłospis 6-10.09.2021

Jadłospis 13-17.09.2021

Jadłospis 20-24.09.2021

Jadłospis 27.09. - 1.10.2021

01-09-2021 Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Szczególnie ciepło przywitaliśmy w naszych progach uczniów klasy pierwszej: Kaję, Kingę, Janę, Polę, Amelię, Piotra, Fabiana, Tomasza, Karola i Pawła. Dla osłody tego pierwszego szkolnego dnia rodzice pierwszoklasistów przygotowali tradycyjne tyty.

Wszystkim Uczniom życzymy  w tym roku szkolnym wielu sukcesów, radości ze zdobywania wiedzy oraz  fantastycznych przyjaźni w szkolnych progach. Rodzicom- wiele cierpliwości, wytrwałości oraz radości i dumy z tych dużych i małych sukcesów Waszych Pociech.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

17-06-2021 XVIII Rajd Rowerowy Szlakiem Gniazd Bocianich Gminy Pawonków

17 czerwca 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kośmidrach już osiemnasty raz brali udział w rajdzie rowerowym, którego celem jest inwentaryzacja gniazd bocianich w gminie Pawonków. Zbieranie informacji odbyło się w dwóch grupach. Grupa pierwsza pod opieką  pań Małgorzaty Frankowskiej i Reginy Paruzel  przejechała szlak: Łagiewniki Wielkie, Pawonków –Cegielnia, Pawonków, Lisowice, Solarnia, Koszwice. Druga grupa podróżowała pod opieką pań Bożeny Sternik i Brygidy Cziudai oraz pana Adriana Sternika. Ich trasa wiodła z Kośmider do Łagiewnik Małych, Gwoździan, Skrzydłowic i Koszwic. Dzięki uprzejmości pana Marka Kozy uczniowie mogli zajrzeć do remizy i wozu strażackiego w Skrzydłowicach.

14-06-2021 Sukces w Konkursie bibliotecznym "Książka moim przyjacielem"

Aktywne czytelniczki naszej biblioteki szkolnej brały udział w Powiatowym konkursie plastyczno- literackim "Książka moim przyjacielem". Uczennice klasy II: Hanna Sokołowska i Olimpia Walendziuk zdobyły wyróżnienie. Dziewczynki wykonały prace pod kierunkiem wychowawczyni pani Joanny Płaszczyk. Konkurs organizowany był przez Bibliotekę Oświatową JWK w Lublińcu, która ufundowała dyplomy i nagrody.
Hani i Olimpii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Strona 3 z 135 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 135 następna >>
Znaleziono: 675 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Skąd się biorą pieniądze? - finał konkursu powiatowego

tn_img_9659.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik