AKTUALNOŚCI

28-03-2023 Mój Las - podsumowanie konkursu

 

28.03.2023 roku czwórka uczniów naszej szkoły wzięła udział w uroczystym podsumowaniu 36 edycji konkursu ogólnopolskiego „Mój Las”

Konkurs od lat prowadzony jest w dwóch etapach:
I etap – na szczeblu regionalnym organizowany jest przez Zarządy Okręgowe LOP
II etap – na szczeblu centralnym przeprowadzony jest przez Zarząd Główny SITLiD. Przeprowadzony był w czterech kategoriach wiekowych. Uczniów naszej szkoły objęły trzy kategorie:

Kategoria I – uczniowie klas I – III
Kategoria II – uczniowie IV-VI
Kategoria III – uczniowie VII-VIII

22-03-2023 Spotkanie z leśnikami na temat kuprówki rudnicy.

22.03.2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Lubliniec. Do szkoły przybył pan Michał Usień – specjalista Służby Leśnej do spraw Ochrony Lasu i PP oraz stażyści pani Sandra Baron i pan Tobiasz Czuratis.

22-03-2023 Nawązanie współpracy ze szkołą podstawową w Chyndzoresk w Armenii

Uczniowie klasy 6 wymienili korespondencję z uczniami klasy 6 szkoły podstawowej w miejscowości Chyndzoresk w Armenii, następnie odbyło się spotkanie online uczniów obu szkół. Podczas tego spotkania poznaliśmy historię szkoły w Chyndzoresk oraz wspaniałe atrakcje turystyczne tej małej armeńskiej wioski. Uczniowie zadawali sobie nawzajem pytania, gównie dotyczące informacji jakie zawarli wcześniej w swoich listach i odpowiadali na te pytania.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Swobodzie z Urzędu Gminy w Pawonkowie i Panu Romualdowi Burczykowi, Prezesowi Fundacji Większe Mniejsze za stworzenie możliwości nawiązania współpracy z armeńskimi rówieśnikami. Takie spotkania  owocują  rozwijaniem umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim, podnoszą motywację do nauki i budują relacje polsko-armeńskie.

21-03-2023 Obchody pierwszego dnia kalendarzowej wiosny

21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Przywitaliśmy  ją wspólnie piosenką Skaldów „Wiosna- cieplejszy wieje wiatr”. Uczniowie przedstawili na żywo oraz w filmikach swoje pasje i talenty, konkurowali w rozwiązywaniu zagadek i tradycyjnym wiosennym konkursie „Bocianie oko”, mieli okazję zrobić sobie zdjęcie w specjalnie wiosennej fotoramce. Obchody zakończyliśmy poczęstunkiem i zabawami na świeżym powietrzu. Ponadto pochyliliśmy się nad darem obecności wśród nas osób z Zespołem Downa celebrując ich święto różnokolorowymi skarpetkami.

20-03-2023 Pasowanie na czytelnika klasy I

20 marca odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika klasy I. Pierwszaki w Bibliotece Szkolnej zapoznały się z regulaminem wypożyczeń, rozmawiały o poszanowaniu książek, rozwiązywały zagadki o książkach, wysłuchały piosenki o czytaniu. Następnie bibliotekarka pani Anna Kopyto pasowała dzieci na czytelników biblioteki. 

Strona 4 z 155 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 155 następna >>
Znaleziono: 771 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Akademia z okazji Święta Niepodległosci

11l.1.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik