AKTUALNOŚCI

14-06-2021 Wiosenna zbiórka makulatury - podsumowanie

Szkolne Koło LOP oraz SKO ogłosiły zbiórkę makulatury w dniach 7 – 10.06.2021 roku. 
Po długich miesiącach spędzonych przed komputerami mogliśmy wrócić do szkoły. Dzięki temu mogła odbyć się wiosenna zbiórka makulatury. W ciągu czterech dni udało się zebrać 684 kg tego surowca. Dziękujemy wszystkim  uczniom, rodzicom i dziadkom zaangażowanym w zbiórkę. Wszystko było bardzo dobrze spakowane, zważone i opisane. Każda ilość była dopisywana do klasowego konta. W czwartek 10 czerwca 2021 roku surowiec został zapakowany na samochód ciężarowy firmy MASK z Lublińca. Zysk ze sprzedaży to 136,80 zł.

Wszystkim, którzy pomogli w segregowaniu, wiązaniu i dostarczeniu makulatury do szkoły serdecznie dziękujemy. 


08-06-2021 Konkurs "Legendy i podania o Góralach województwa śląskiego"

31 maja 2021r. na platformie ClickMeeting odbył się finał Międzyszkolnego konkursu czytelniczo-plastycznego Legendy i podania o Góralach województwa śląskiego, zorganizowanego przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lublińcu. Celem konkursu było zachęcenie uczniów klas IV do czytania podań i legend związanych z Góralami województwa śląskiego, uwrażliwienie na wartości dziedzictwa kulturowego własnego regionu oraz promowanie twórczości młodych artystów.

Uczeń naszej szkoły Łukasz Jerominek zajął w tym konkursie II miejsce. Za pracę „Legenda o diabelskim młynie na Równicy” otrzymał dyplom i nagrodę książkową. W konkursie wzięli również udział Oskar Bronder i Pascal Nowak. Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Eweliny Suchara i pani Anny Kopyto.

Łukaszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej informacji na stronie organizatora:https://biblioteka.womczest.edu.pl/new/filie/lubliniec/

02-06-2021 Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Moja Solidarność- Moja Wolność”

Z ogromną radością informujemy, że praca uczennicy naszej szkoły Julii Panek z klasy 4 została wyróżniona w międzyszkolnym konkursie historycznym „Moja Solidarność – Moja Wolność”.  Konkurs odbył się pod honorowym patronatem:

- europoseł pani Jadwigi Wiśniewskiej

-posła pana Andrzeja Gawrona

-Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność w Częstochowie

-Komisji Zakładowych NSZZ „Solidarność” w Lublińcu

-Urzędu Miasta Lublińca

-Starostwa Powiatowego w Lublińcu

-Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Współorganizatorem konkursu była SP nr 1 w Lublińcu.

16-05-2021 Powrót uczniów klas IV - VIII do nauki stacjonarnej

Drodzy Uczniowie. Szanowni Państwo Rodzice, Nauczyciele.

Po bardzo długiej przerwie uczniowie klas IV – VIII wracają do nauki stacjonarnej. W związku z wytycznymi MEiN i GIS nadal obowiązują podstawowe zasady reżimu sanitarnego: dystans, dezynfekcja, maseczka w przestrzeniach wspólnych, zgodnie z obowiązującym w szkole Regulaminem.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dn. 29 kwietnia 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem  zwalczaniem COVID-19, od 17 maja do 30 maja w przypadku szkół podstawowych w zakresie klas IV–VIII zajęcia realizowane są w trybie hybrydowym (Dz. U. z 2021r. poz. 824).

04-05-2021 Wybieram szkołę - ważne informacje dla uczniów klasy 8

Informator o szkolnictwie ponadpodstawowym
na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego w roku szkolnym 2021/2022

https://womczest.edu.pl/wybieram-szkole/index.html

Strona 4 z 135 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 135 następna >>
Znaleziono: 675 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Żonkilowe pole nadziei

tn_1.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik