AKTUALNOŚCI

18-06-2018 VII Powiatowy Konkurs Mitologiczny

17 maja w auli SP im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu odbył się VII Powiatowy Konkurs Mitologiczny pod patronatem Starosty Lublinieckiego. Wzięło w nim udział sześć trzyosobowych drużyn z terenu powiatu lublinieckiego. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Jacek, Kajetan Walendziuk, Karol Woźniak. Chłopcy zajęli II miejsce. Cieszymy się z ich sukcesu i jesteśmy dumni.

18-06-2018 Konkurs „Najpiękniejsze miejsce z książki"

18.06.2018 r. odbyło się podsumowanie Regionalnego konkursu czytelniczo – plastycznego pt. „Najpiękniejsze miejsce z książki" w Bibliotece Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Czytelniczka naszej Biblioteki Szkolnej Maja Mańka zdobyła II miejsce. Przedmiotem konkursu było wykonanie obrazu ulubionego miejsca opisanego w książce. Maja wybrała bajkę o trzech świnkach. Otrzymała dyplom oraz nagrody, m.in.: książkę, grę planszową, kredki i kolorowankę. Jej praca znalazła się na wystawie prac konkursowych. Mai serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

09-06-2018 Jak nie czytam, jak czytam - edycja 2018

8 czerwca 2018 r. o godz. 10.00, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. W ten sposób, podobnie jak uczniowie i nauczyciele wszystkich typów szkół w Polsce i za granicą, przyłączyli się do bicia rekordu liczby czytających w jednym momencie. Gościem specjalnym była pani Felicja Mańka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kośmidrach, która przeczytała dzieciom fragment książki „O psie, który jeździł koleją”. Fragmenty książek czytali też chętni uczniowie.

Celem akcji jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.

09-06-2018 Lekcje z pracownikiem Banku PKO BP

5 czerwca odsiedziała nasza szkołę pani Małgosia –opiekun SKO w Oddziale Banku PKO BP w Lublińcu. Pani Małgosia poprowadziła zajęcia w klasie VI i w klasie I. Uczniom klasy VI przedstawiła ofertę banku dla klientów powyżej 13 roku życia. Dla pierwszoklasistów przygotowała ciekawostki o pieniądzach i opowiadała o pracy w banku. Najmłodsi byli bardzo zainteresowani tematem, zadawali mnóstwo pytań.

09-06-2018 Dzień Matki

Przy pysznym ciastku i kawie, uczniowie klasy III wierszem i piosenką uczcili święto swoich mam.

Strona 4 z 100 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 100 następna >>
Znaleziono: 497 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Warsztaty plastyczno-kulinarne

tn_dsc_1221.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak