AKTUALNOŚCI

19-12-2021 Nauka zdalna

Szanowni Państwo. Drodzy Rodzice.

Informuję, że zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2021.2301), w okresie od 20 grudnia 2021r. do 9 stycznia 2022r. w Szkole Podstawowej im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym z wykorzystaniem aplikacji MS Teams.

Zajęcia będą realizowanie zgodnie z obowiązującym obecnie planem lekcji. Lekcja trwa 40 minut. Wszystkie odbywać się będą w bezpośrednim kontakcie z uczniem.

Rodzice uczniów klas I – III, którzy nie mogą zapewnić opieki dzieciom w tym okresie, mogą  złożyć wniosek o opiekę świetlicową. W takiej sytuacji szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńcze, które będą prowadzone zgodnie z obowiązującym planem.

Iwona Kępa
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kośmidrach

16-12-2021 Antyalkoholowa akcja profilaktyczna

W październiku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji profilaktycznej promującej zdrowy styl życia, kształtowania prawidłowych nawyków ruchu, zdrowego odżywiania oraz  rozwoju asertywności i umiejętności odmawiania spożycia używek : “Stop używkom: alkohol- ja się w to nie bawię!”

W ramach akcji uczniowie wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, prelekcji, zabawach ruchowych.

W konkursie  plastycznym „Żyję zdrowo” uczniowie klas I-III tworzyli plakaty związane ze zdrowym stylem życia- odżywianiem oraz odpowiednią dawką ruchu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

W konkursie na rymowankę lub hasło „Jak skutecznie odmówić picia alkoholu”, uczniowie klas 4-8 uczniowie popisali się własną twórczością literacką . Autorzy pięciu najlepszych utworów zostali nagrodzeni sportowymi gadgetami , a pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie. Hasło zwycięskie napisał Radosław Swoboda z klasy IV:

„Po co palić?

Po co pić?

Skoro można zdrowo żyć!”

18-11-2021 Święto Drzewa 2021

18 listopada 2021 roku uczniowie klasy I posadzili swoje drzewko. Najpierw zapoznali się z gatunkiem, który mieli posadzić. Poznali jego walory i zastosowanie. Następnie nadali mu imię „Lipka-przyroda”. Pod opieką pań Anny Kopyto i Brygidy Cziudai posadzili je na terenie wokół szkoły. Pierwszoklasiści sami wykopali odpowiedni dołek, podlali sadzonkę oraz życzyli jej aby: rosła zdrowo, dobrze się czuła w towarzystwie innych drzew oraz żeby wyrosła na duże i silne drzewo.

08-11-2021 Przypominamy o zasadach funkcjonowania szkoły w czasie epidemii

Szanowni Państwo!

W ostatnich dniach Minister Edukacji i Nauki skierował do dyrektorów list w sprawie podjęcia pilnych działań dotyczących weryfikacji zastosowanych rozwiązań organizacyjno-sanitarnych w placówkach. Wytyczne sanitarne, które obowiązują od 01.09.2021 r. w naszej szkole, uwzględniają możliwości organizacyjne i lokalowe Szkoły. Przewidują w szczególności:

- obowiązek korzystania z maseczek zasłaniających usta i nos w przestrzeniach wspólnych (szatnia, korytarze, toalety),

- częste mycie/dezynfekowanie rąk (szczególnie po wejściu do budynku przed zajęciami, po przerwie śródlekcyjnej),

- częste wietrzenie sal lekcyjnych i korytarzy

- ograniczenie do minimum przebywania ta terenie szkoły osób z zewnątrz.

- sugerowaną formą kontaktu rodziców i petentów ze szkołą jest droga mailowa lub telefoniczna.

Pełny regulamin funkcjonowania szkoły w czasie epidemii znajduje się TUTAJ

Wytyczne MEiN, MZ i GIS znajduja się TUTAJ

08-11-2021 Pasowanie na czytelnika

5 listopada 2021r. odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika klasy I. Pierwszaki przybyły do Biblioteki Szkolnej wraz z wychowawcą panią Agnieszką Latosi i Dyrektor Szkoły panią Iwoną Kępa.
Na początku bibliotekarka pani Anna Kopyto przeczytała dzieciom list od książek , które lubią być czytane i szanowane. Następnie czytelniczki z klasy V przeprowadziły zabawę ruchową do wiersza o książce, zachęcającą do czytania. Później w nawiązaniu do Dnia postaci z bajek dzieci rozwiązywały bajkowe zagadki oraz oglądały wystawkę książek z bajkami. Po wysłuchaniu piosenek przedstawiających zasady korzystania z książek, uczniowie klasy I złożyli przyrzeczenie czytelnika. Potem zostali pasowani na czytelnika jedną z najładniejszych książek z naszej biblioteki.
Strona 4 z 140 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 140 następna >>
Znaleziono: 697 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Żonkilowe pola nadziei

_dscn5007.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik