AKTUALNOŚCI

17-11-2018 Zaproszenie do udziału w konkursie "Mój las"

Konkurs „Mój las” edycja 2018/2019

I grupa wiekowa klasy I-III temat:

„Moja ulubiona pora roku w lesie”

II grupa wiekowa klasy IV-VI temat:

 „Mieszkania leśnych zwierząt”

III grupa wiekowa klasy VII -VII temat:

„Zapraszam na trzydniową wycieczkę do lasu”

17-11-2018 Konkurs "Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska"

16 listopada br. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu rozstrzygnięty został X Powiatowy plastyczny konkurs biblioteczny „Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska”. Zadaniem uczestników było zapoznanie się z wybranym utworem i zilustrowanie go. Na konkurs wpłynęło około 60 prac. Czytelniczki naszej Biblioteki Szkolnej : Martyna Dzięcioł, Julia Jara i Michalina Lesik wypadły bardzo dobrze i zdobyły wyróżnienie. Otrzymały dyplomy i nagrody. Młodym artystkom gratulujemy!

17-11-2018 Nasza gazetka nagrodzona - sukces w konkursie wojewódzkim

W piątek, 9 listopada, w Rudzie Śląskiej, uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród w wojewódzkim konkursie na okolicznościową gazetkę z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs odbył się pod patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach Zespół redakcyjny w składzie Martyna Gołombowaska, Agata Swoboda i Pascal Nowak zajęli I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy sukcesu!

Relacja z konkursu na stronie organizatora https://sp24.halemba.edu.pl/

17-11-2018 #RekordDlaNiepodległej

9 listopada o godzinie 11.11 przyłączyliśmy się do wspólnej akcji Ministerstwa Edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. Razem odśpiewaliśmy cztery zwrotki naszego hymnu narodowego.
Blisko 5 mln uczniów, a także prawie 480 tys. nauczycieli w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy. Byliśmy częścią tej społeczności. „Rekord dla Niepodległej” został pobity.
Jeszcze nigdy w historii Polski tak wiele osób w tym samym czasie nie zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. To historyczny dzień, w którym uczniowie i nauczyciele pokazali jak być razem, wspólnie świętować 100-lecie niepodległości oraz cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami.

17-11-2018 Pokaz projektów i bieg dla Niepodległej

Przedłużeniem i dopełnieniem wieczoru patriotycznego był pokaz efektów pracy uczniów w ramach realizowanej w szkole innowacji „Nasz region śląski na tle 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości". Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali kolego i koleżankom oraz zaproszonym gościom rezultaty swojej pracy w krótkich, różnorodnych formach. Były zagadki, tańce, prezentacje, legenda i piosenki. Można się było dużo dowiedzieć i poznać wiele ciekawych informacji. Razem z nami były dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola. Przedszkolaki zaśpiewały piękną piosenkę o Ojczyźnie. 

Strona 5 z 107 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 107 następna >>
Znaleziono: 533 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wigilii czas ...

tn_dscn5706.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik