AKTUALNOŚCI

21-04-2021 Wakacje 2021 - dyżur przedszkoli w Gminie Pawonków

Zapraszamy rodziców wychowanków przedszkoli zainteresowanych opieką w okresie lipiec – sierpień 2021 do składania wniosków o przyjęcie na dyżur wakacyjny. W bieżącym roku dyżur zostanie zorganizowany w Przedszkolu w Gwoździanach oraz w Przedszkolu im. Pluszowego Misia w Pawonkowie.

Wnioski można składać w przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko lub w Urzędzie Gminy w Pawonkowie w terminie do 5 maja 2021r.

Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny (wniosek należy wydrukować dwustronnie)


09-04-2021 „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych. 2 edycja”

Nasza szkoła od marca 2021 roku realizuje 2,5 letni projekt „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych. 2 edycja” w ramach programu edukacji ekonomicznej współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski.

Pakiet edukacyjny został opracowany przez ekspertów: dr hab. Małgorzatę Żytko, prof. UW, dr Alinę Kalinowską z UWM w Olsztynie i Ewę Kruk ze Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. Ma on innowacyjny charakter dzięki odejściu od tradycyjnej „podręcznikowej” metody realizacji na rzecz pracy metodą projektu i jest ściśle związany z edukacją matematyczną i społeczną.

02-04-2021 Sukces Marty Kupki w Powiatowym Konkursie Historyczno-Krajoznawczym

Miło nam poinformować o wielkim sukcesie uczennicy Marty Kupki z klasy IV. 
Marta zajęła I miejsce w kategorii klas IV – VI Powiatowego Konkursu Historyczno–Krajoznawczego „Lubi mi się tu być’- nasze ulice i ich patroni.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu lublinieckiego. Jego celem było upowszechnianie i pogłębianie wśród młodzieży wiedzy na temat ulic znajdujących się na terenie naszego powiatu i ich patronów.

Konkurs polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat wybranej ulicy znajdującej się w powiecie lublinieckim oraz przybliżeniu sylwetki jej patrona. W konkursie udział wzięło 11 szkół powiatu lublinieckiego. Komisja konkursowa spośród 71 prac po długich i burzliwych obradach wybrała zwycięzców oraz wyróżnionych, w dwóch kategoriach wiekowych.

Konkurs odbył się pod  honorowym  patronatem: Posła na Sejm RP Pana Andrzej Gawrona, Starosty Powiatu Lublinieckiego Pana Joachima Smyły oraz burmistrza Miasta Lublińca Pana Edward Maniury.

09-02-2021 Pasowanie na czytelnika

9 lutego 2021r. w Bibliotece Szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Na początku czytelnicy z klasy II przedstawili wiersze dla dzieci znanych polskich autorów, aby zachęcić młodszych kolegów do czytania. Ich interpretacja wierszy bardzo się podobała. Następnie bibliotekarka, pani Anna Kopyto, zapoznała dzieci  z regulaminem biblioteki oraz zaprezentowała 10 sposobów na dobry początek przygody z czytaniem. Natomiast Ula, uczennica klasy II, przedstawiła prośby książki skierowane do czytelników. Aby czytanie kojarzyło się z dobrą zabawą, pani bibliotekarka przygotowała rymowane zagadki o książkach. Za poprawne rozwiązanie dzieci  otrzymywały w nagrody – plakaty o zwierzętach.

07-02-2021 Rekrutacja do przedszkoli i klasy I szkoły podstawowej

REKRUTACJA 
DO PRZEDSZKOLA W KOŚMIDRACH,
PRZEDSZKOLA W ŁAGIEWNIKACH WIELKICH
ORAZ KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOŚMIDRACH
NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Rekrutacja do publicznych przedszkoli oraz klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Pawonków odbywa się zgodnie z załączonym harmonogramem:

   Termin złożenia wniosku w postępowaniu rekrutacyjnym 22.02. – 26.02.2021r.
Termin złożenia wniosku w postępowaniu uzupełniającym 1.04. – 8.04.2021r.


Strona 5 z 135 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 135 następna >>
Znaleziono: 675 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Cykl warsztatów oraz koncertów propagujących tradycje śląskie

tn_dscn6958.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik