Aktualności

12-12-2011 Świąteczny Sezam

Dnia 9 grudnia 2011r. w Szkole Podstawowej w Kośmidrach odbył się już drugi „Świąteczny Sezam”. Ubiegłoroczne zainteresowanie imprezą sprawiło, że i w tym roku postanowiliśmy zaprosić wszystkich przyjaciół szkoły na przedświąteczny wieczór rozmaitości.

Goście mieli okazję podziwiać występy uczniów, posilić się pyszną kawą i ciastem w szkolnej kawiarence oraz zaopatrzyć się w prezenty i ozdoby świąteczne na stoiskach Giełdy Rzeczy Używanych i Kiermaszu. Spotkanie rozpoczęło się pokazem mody zorganizowanym przez Szkolne Koło Teatralne „Spoko”. Dziewczyny zaprezentowały własne pomysły strojów na różne okazje. Wszystkie modele można było kupić na Giełdzie Rzeczy Używanych, z której dochód zasilił fundusz wycieczkowy Szkolnej Kasy Oszczędności. Zarobione pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla uczniów naszej szkoły. Następnie Szkolne Koło Biblioteczne przybliżyło zgromadzonym europejskie tradycje świąteczne. Kolejnym punktem programu była inscenizacja przygotowana przez aktorów Szkolnego Koła Teatralnego dla młodszych dzieci pt.  „Cała przyroda czeka na przyjście Pana”.

W trakcie przerwy między wstępami goście mogli dokonać zakupów oraz spędzić słodkie chwile w szkolnej kawiarence, gdzie czekały pyszne ciasta przygotowane na tę okazję przez rodziców uczniów naszej szkoły. Po przerwie ks. Kamil Grund zaprosił na bogate w efekty specjalne widowisko muzyczne „O królu, który rodzi się w Betlejem”. We współczesnej aranżacji zostaliśmy wprowadzeni w nastrój oczekiwania na Boże Narodzenie. Ostatnim punktem programu były występy muzyczne. Klasy zaprezentowały mini koncert piosenek angielskich o tematyce świątecznej.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu tej imprezy i zechcieli spędzić razem z nami ten przedświąteczny wieczór.

Dziękujemy!

Galeria: Świąteczny Sezam 2011

_dscn7559.jpg
_dscn7544.jpg
_dscn7627.jpg
_dscn7547.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: IX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

_dsc_6618.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik