Aktualności

11-11-2022 Odłóż smartfon- ciesz się życiem"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział akcji profilaktycznej  “Odłóż smartfon- ciesz się życiem!” w okresie od września do listopada. Akcja miała charakter kilkuetapowy, jej celem było promowanie zdrowego stylu życia poprzez wskazywanie na alternatywne formy spędzania wolnego czasu, zapobieganie nadmiernemu używaniu smartfonów oraz uzmysłowienie uczniom, że od smartfonu można się uzależnić.

Uczniowie klas 1-3 mieli zajęcia z wychowawcami klas dotyczące zdrowego stylu życia, uczestniczyli w warsztatach plastycznych dotyczących zdrowego odżywiania, w grach i zabawach terenowych oraz zajęciach kulinarnych- wspólnie przygotowywali sałatki owocowo-warzywne oraz świeże soki owocowe.

Uczniowie klas 5-8 wysłuchali prelekcji pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu dotyczącej uzależnienia od smartfonu, wzięli udział w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez wychowawców klas na temat:

  • Znaczenia smartfonu w życiu młodego człowieka
  • Pozytywnych i negatywnych stron używania smartfonu
  • Umiejętności samooceny „Czy już za dużo czasu spędzam ze smartfonem?”
  • Co się dzieje gdy odkładam smartfon? Jakie są alternatywne formy spędzania czasu.

Przygotowywali wspólnie z wychowawcami zdrowe posiłki pod hasłem:

 

  • Kolorowe warzywa i owoce  na moim talerzu- sałatki warzywno-owocowe
  • Pyszne i zdrowe słodkości domowe

Dla rozwoju więzi koleżeńskich, budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami i kolegami z innych klas, wzięli udział w ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek oraz zabawami sportowo-terenowymi.

Zwieńczeniem akcji był udział dzieci w warsztatach kulinarnych z lokalnym szefem kuchni restauracji Karczma Koszwice , Panem Mateuszem Wrzycielem

Galeria: Odłóż smartfon-ciesz się życiem!

tn_img_20221012_105101.jpg
tn_img_20221012_105110.jpg
tn_img_20221006_102643.jpg
tn_img_20221006_105757.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Dzień językowy

tn_dsc_8658.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik