Aktualności

06-03-2023 „Ptaki chętnie wybierające budki lęgowe w Polsce”

6 marca 2023 roku odbyło się w naszej szkole podsumowanie szkolnego konkurs pt. „Ptaki chętnie wybierające budki lęgowe w Polsce”. Organizatorem konkursu było SK LOP „Kajtek” oraz Urząd Gminy w Pawonkowie. 

Zadaniem uczestników konkursu było poznanie ptaków żyjących w najbliższej okolicy, szczególnie tych, które chętnie korzystają z budek lęgowych wieszanych przez człowieka. Wdrażanie uczniów  do samodzielnego zdobywania wiedzy dotyczącej wybranych gatunków ptaków. Uczniowie tworzyli prace plastyczne, na których umieszczali wizerunek wybranego ptaka, najważniejsze informacje oraz ciekawostki. 

Nagrodzeni uczniowie otrzymali drewnianą budkę lęgową. Ich zadaniem będzie wywieszenie jej w odpowiednim miejscu na terenie wokół własnego domu. Budki mają przysłużyć się do zwalczania motyla szkodnika jakim jest kuprówka rudnica, która na coraz większą skalę degraduje drzewa w naszej gminie. Podczas podsumowania uczniowie dowiedzieli się jak wygląda ten motyl, czym się żywi oraz otrzymali krótki instruktaż jak zawiesić budkę lęgową.

Galeria: „Ptaki chętnie wybierające budki lęgowe w Polsce”

2.jpeg
7.jpeg
8.jpeg
1.jpeg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Światowy Dzień Oszczędzania 2012

_img_3527.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik