Aktualności
30-04-2026 Konstytucja 3 Maja – uroczysty apel
30 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W tym roku odbył się w innej formie niż dotychczas. Mianowicie w ramach przygotowań do tej uroczystości uczniowie każdej klasy otrzymali zadanie do wykonania.
Na samym początku został wprowadzony poczet sztandarowy i wszyscy odśpiewali hymn. Następnie uczniowie klasy III zaprezentowali utwór pt. „Mazurek 3 Maja”. Następnie odbyła się prezentacja poszczególnych klas. I tak uczniowie klasy I mieli do wykonania flagę Polski. Klasa II przygotowała kotyliony. Uczniowie klasy III dostali zadanie – wykonaj przypinkę patriotyczną. Klasa IV przedstawiła twórców konstytucji. Uczniowie klasy V dostali zadanie – przedstawcie obraz Jana Matejki pt. „Konstytucja 3 Maja”. Natomiast klasa VI musiała zaprezentować wnętrza Zamku Królewskiego w Warszawie. Uczennice klasy VII przygotowały prezentację na temat strojów z epoki. Uczennica Agata wraz ze swoją babcią uszyły strój kobiecy – szlachecki. A uczniowie klasy VIII mieli nagrać filmik zatytułowany „Konstytucja w 60 sekund”. Wszyscy ze swoich zadań wywiązali się znakomicie.
Na zakończenie uczniowie klasy I zagrali i zaśpiewali utwór pt. „Jaki piękny kraj”. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów każdy miał wkład w tę lekcję historii.





