Aktualności

10-11-2011 Biało-czerwone Święto Niepodległości Polski

10 listopada Szkoła Podstawowa w Kośmidrach uczciła nadchodzące Święto Niepodległości Polski. Uczniowie, w galowych strojach przystrojonych biało-czerwonymi kotylionami, uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji 11 listopada.

Już od samego rana wszyscy przygotowywali się do uroczystych obchodów Święta Niepodległości. Na budynku szkoły zawisły flagi państwowe, natomiast w klasach zrobiło się biało-czerwono od materiałów potrzebnych do wykonania kotylionów. Dzieci wycinały, sklejaly i przypinały w myśl słów Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego, że "wspólne przygotowywanie kotylionów może być sympatyczną zabawą, a jednocześnie autentyczną lekcją patriotyzmu, który łączy i angażuje, bez oficjalnego, patetycznego ceremoniału".

Następnie cała społeczność Szkoły imienia Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach zgromadziła się, aby bawić się i uczyć podczas występu przygotowanego przez klasę piątą. Podopieczni Pani Małgorzaty Prauzner-Bechcickiej zaprezentowali wspaniałe przedstawienie o tym, jakby było, gdybyśmy żyli w zniewolonym państwie. Inscenizacja ukazała, jak ważne są wolność i miłość do ojczyzny. Wszyscy mieli okazję poznać wydarzenia z historii naszego kraju i zastanowić się nad tym, czym dla każdego jest Polska.

Galeria: Święto Niepodległości 2011

mniej2.jpg
mniej3.jpg
mniej1.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Kolędowanie w Rusinowicach

tn_dscn6792.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik