AKTUALNOŚCI

03-01-2022 Powiatowe konkursy biblioteczne

Z wielką radością i dumą przyjęliśmy wiadomość jaka dotarła do nas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu – organizatora Powiatowego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Czytam bo lubię” dla kl. VI oraz Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mój ulubiony bohater literacki” dla kl. III.
Komisja konkursowa oceniła prace plastyczne i literackie, które wpłynęły na konkurs. Wśród nadesłanych prac na uznanie komisji zasłużyły prace naszych uczniów. 
W kategorii plastycznej - I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Maja Mańka
W kategorii literackiej - I miejsce  zdobył uczeń naszej szkoły - Wojciech Pochopin
W kategorii plastycznej dla klas III - III miejsce zajęła Karolina Płaszczyk, a wyróżnienie zdobyła Urszula Dzięcioł.

Uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

Uczniów do konkursów przygotowywały: pani Monika Wysocka i pani Anna Kopyto.

Czytelnikom gratulujemy sukcesów.

19-12-2021 Nauka zdalna

Szanowni Państwo. Drodzy Rodzice.

Informuję, że zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2021.2301), w okresie od 20 grudnia 2021r. do 9 stycznia 2022r. w Szkole Podstawowej im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym z wykorzystaniem aplikacji MS Teams.

Zajęcia będą realizowanie zgodnie z obowiązującym obecnie planem lekcji. Lekcja trwa 40 minut. Wszystkie odbywać się będą w bezpośrednim kontakcie z uczniem.

Rodzice uczniów klas I – III, którzy nie mogą zapewnić opieki dzieciom w tym okresie, mogą  złożyć wniosek o opiekę świetlicową. W takiej sytuacji szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńcze, które będą prowadzone zgodnie z obowiązującym planem.

Iwona Kępa
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kośmidrach

16-12-2021 Antyalkoholowa akcja profilaktyczna

W październiku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji profilaktycznej promującej zdrowy styl życia, kształtowania prawidłowych nawyków ruchu, zdrowego odżywiania oraz  rozwoju asertywności i umiejętności odmawiania spożycia używek : “Stop używkom: alkohol- ja się w to nie bawię!”

W ramach akcji uczniowie wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, prelekcji, zabawach ruchowych.

W konkursie  plastycznym „Żyję zdrowo” uczniowie klas I-III tworzyli plakaty związane ze zdrowym stylem życia- odżywianiem oraz odpowiednią dawką ruchu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

W konkursie na rymowankę lub hasło „Jak skutecznie odmówić picia alkoholu”, uczniowie klas 4-8 uczniowie popisali się własną twórczością literacką . Autorzy pięciu najlepszych utworów zostali nagrodzeni sportowymi gadgetami , a pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie. Hasło zwycięskie napisał Radosław Swoboda z klasy IV:

„Po co palić?

Po co pić?

Skoro można zdrowo żyć!”

18-11-2021 Święto Drzewa 2021

18 listopada 2021 roku uczniowie klasy I posadzili swoje drzewko. Najpierw zapoznali się z gatunkiem, który mieli posadzić. Poznali jego walory i zastosowanie. Następnie nadali mu imię „Lipka-przyroda”. Pod opieką pań Anny Kopyto i Brygidy Cziudai posadzili je na terenie wokół szkoły. Pierwszoklasiści sami wykopali odpowiedni dołek, podlali sadzonkę oraz życzyli jej aby: rosła zdrowo, dobrze się czuła w towarzystwie innych drzew oraz żeby wyrosła na duże i silne drzewo.

08-11-2021 Przypominamy o zasadach funkcjonowania szkoły w czasie epidemii

Szanowni Państwo!

W ostatnich dniach Minister Edukacji i Nauki skierował do dyrektorów list w sprawie podjęcia pilnych działań dotyczących weryfikacji zastosowanych rozwiązań organizacyjno-sanitarnych w placówkach. Wytyczne sanitarne, które obowiązują od 01.09.2021 r. w naszej szkole, uwzględniają możliwości organizacyjne i lokalowe Szkoły. Przewidują w szczególności:

- obowiązek korzystania z maseczek zasłaniających usta i nos w przestrzeniach wspólnych (szatnia, korytarze, toalety),

- częste mycie/dezynfekowanie rąk (szczególnie po wejściu do budynku przed zajęciami, po przerwie śródlekcyjnej),

- częste wietrzenie sal lekcyjnych i korytarzy

- ograniczenie do minimum przebywania ta terenie szkoły osób z zewnątrz.

- sugerowaną formą kontaktu rodziców i petentów ze szkołą jest droga mailowa lub telefoniczna.

Pełny regulamin funkcjonowania szkoły w czasie epidemii znajduje się TUTAJ

Wytyczne MEiN, MZ i GIS znajduja się TUTAJ

Strona 1 z 137   1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 137 następna >>
Znaleziono: 683 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Odwiedziła nas Anka Czytanka

tn_dsc_1815.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik