AKTUALNOŚCI

14-06-2022 XIX Rajd Rowerowy Szlakiem Gniazd Bocianich Gminy Pawonków

XIX Rajd Rowerowy Szlakiem Gniazd Bocianich Gminy Pawonków

14 czerwca 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kośmidrach już dziewiętnasty raz brali udział w rajdzie rowerowym, którego celem jest inwentaryzacja gniazd bocianich w gminie Pawonków. W tym roku zbieranie informacji odbyło się w jednej grupie. Uczniowie pod opieką Małgorzaty Prauzner – Bechcickiej, Reginy Paruzel, Moniki Wysockiej, Moniki Deneko, Brygidy Cziudai i Adriana Sternika przejechali szlak: Kośmidry, Pawonków, Skrzydłowice, Gwoździany, Łagiewniki Małe i Koszwice. Dzięki uprzejmości państwa Kariny  i Marka Koza uczniowie mogli zajrzeć do remizy strażackiej w Skrzydłowicach. Dla wszystkich była to miła okazja do odpoczynku, krótkiej rekreacji na placu zabaw i sporu. Dzięki temu ochoczo pedałowali dalej.

10-06-2022 Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i corocznej akcji "Cała Polska czyta dzieciom” w naszej Szkolnej Bibliotece zostało zorganizowane głośne czytanie dzieciom. Fragmenty popularnych książek dla dzieci czytały panie bibliotekarki. Pani Bogumiła Mazon przeczytała fragment o przygodach Pipi  Langstrumpf, pani Felicja Mańka przeczytała fragmenty "Małego Księcia", a pani Anna Kopyto zapoznała dzieci z fragmentami opowiadania o ochronie misiów polarnych w związku z tym , że tematem przewodnim Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom było hasło: "Polscy autorzy dla klimatu".

10-06-2022 Gminny konkurs czytelniczo-ortograficzny

26-05-2022 „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-205”

Przedszkole w Kośmidrach otrzymało wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa w ramach programu wieloletniego – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-205” Priorytet 3 na rok 2022. Dofinansowanie w ramach Kierunku Interwencji 3.1. „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego” – kwota dofinansowania 1 500,00 zł,  w tym wkład własny – 400,00 zł; całkowity koszt realizacji zadania  1 900,00 zł.

Przedszkole w Łagiewnikach Wielkich otrzymało wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa w ramach programu wieloletniego – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-205” Priorytet 3 na rok 2022. Dofinansowanie w ramach Kierunku Interwencji 3.1. „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego” – kwota dofinansowania 1 500,00 zł,  w tym wkład własny – 400,00 zł; całkowity koszt realizacji zadania  1 900,00 zł.

Celem Programu jest rozwijanie zainteresowań przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci. W odniesieniu do przedszkola, wsparcie przeznaczone będzie na zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat, w tym książek opublikowanych drukiem lub na innym nośniku oraz realizację działań promujących czytelnictwo.

26-05-2022 XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja.  Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.  LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg


Strona 1 z 140   1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 140 następna >>
Znaleziono: 697 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Odwiedziła nas Anka Czytanka

tn_dsc_1795.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik