Aktualności

29-03-2017 Pasowanie na czytelnika

Pierwszaki z niecierpliwością czekały na to wydarzenie. 29 marca 2017 r. odbyła się uroczystość Pasowania uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy I złożyli przyrzeczenie czytelnika w obecności zaproszonych gości: bibliotekarek z Biblioteki Publicznej w Kośmidrach i w Pawonkowie: pani Felicji Mańki i pani Klaudii Kubicy oraz dyrektor szkoły pani Teresy Kopyto, wychowawczyni pani Wandy Król, bibliotekarki pani Anny Kopyto.

Klasa I przybyła do biblioteki szkolnej z prezentem - pięknym afiszem „Prośby książki”. Przedstawiła również program słowno - muzyczny związany z poszanowaniem książek. Następnie czytelniczki z kółka bibliotecznego zaprezentowały program „Pociąg do książeczki”. Zachęcały pierwszaków do czytania na wiele interesujących sposobów. Przedstawiły własnoręcznie napisane i ilustrowane książeczki, grę planszową o książkach, plakat reklamujący szkolną bibliotekę oraz przeczytały fragmenty swoich ulubionych książek. Wykonały także zakładki do książek dla pierwszaków, które bardzo im się podobały.

Później pani Anna Kopyto zapoznała uczniów z regulaminem wypożyczania książek. W odpowiedzi na 10 próśb książki przedstawiła 10 sposobów na dobry początek przygody z czytaniem. Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki o książkach zdobywając nagrody. W dalszej części spotkania pierwszaki zostały pasowane na czytelnika biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały książeczki od dyrektor szkoły pani Teresy Kopyto. Następnie oglądały wystawkę książek i samodzielnie wypożyczyły lekturę do domu. To był bardzo ważny dzień dla pierwszaków. Małym czytelnikom życzymy wielu miłych chwil spędzonych z książką!

Galeria: Pasowanie na czytelnika

tn_dsc09970.jpg
tn_dsc09965.jpg
tn_dsc09959.jpg
tn_dsc09974.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Bank, matematyka i Ty

tn_dscn6611.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik