Aktualności

05-09-2018 Narodowe Czytanie i Dzień Dziedzictwa Kulturowego

5 września 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie czytelnicze w ramach ogólnopolskiej akcji  „Narodowe Czytanie 2018” z inicjatywy Prezydenta naszego kraju pana Andrzeja Dudy. Tegoroczne  „Narodowe Czytanie” odbywa się w roku 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. A czytaną lekturą jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.  

W bibliotece szkolnej została przygotowana wystawka „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego”.

Na początku spotkania Dyrektor Szkoły pani Teresa Kopyto powitała zaproszonych gości: Misjonarkę z Tajwanu - Siostrę Katarzynę Kubica, absolwentkę naszej szkoły, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Pawonkowie panią Klaudię Kubica oraz bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej w Kośmidrach panią Felicję Mańka. 

W ramach Dnia Dziedzictwa Kulturowego dzieci obejrzały prezentację mieszkania Stefana Żeromskiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Później fragmenty „Przedwiośnia” czytały bibliotekarki: pani Fela i pani Klaudia. Następnie fragment tej książki po angielsku przeczytała pani Regina Paruzel wraz z zagadką. Uczniowie po uważnym słuchaniu lektury bardzo dobrze ją rozwiązali.

W dalszej części w klimat Azji, gdzie dzieciństwo spędził główny bohater „Przedwiośnia” wprowadziła nas Siostra Katarzyna. Przyniosła ze sobą wiele interesujących rekwizytów dotyczących kultury Tajwanu, m.in. piękne kolorowe lampiony, ozdoby, ubrani , kalendarze, makatki z napisami chińskimi. Ciekawie opowiadała o historii, przyrodzie, geografii, zabytkach tego egzotycznego dla nas kraju. Siostra na co dzień pracuje z młodzieżą w szkole, przedstawiła w związku z tym na swoim przykładzie jak można nauczyć się języka chińskiego. Następnie dzieci zadawały pytania, na które Siostra Kasia wyczerpująco odpowiadała. Spotkanie to stanowiło bardzo dużą atrakcję dla uczniów i nauczycieli, przebiegło w bardzo miłej i życzliwej atmosferze.

Wydarzenie to przygotowały: pani Anna Kopyto i pani Brygida Cziudai.

Galeria: Narodowe Czytanie i Dzień Dziedzictwa Kulturowego

8a.jpg
9.jpg
6.jpg
12.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Ślubowanie 2016

tn_dsc_1062.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik