AKTUALNOŚCI

28-10-2013 Święto Pieczonego Ziemniaka 2013

23 października uczniowie klas I – III uroczyście powitali nadejście jesieni podczas imprezy plenerowej Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowanej przez Szkolną Kasę Oszczędności.
Tegoroczne święto odbyło się dokładnie w miesiąc od nadejścia kalendarzowej jesieni, ale warto było czekać, gdyż pogoda była wymarzona.

28-10-2013 Żonkilowe pola nadziei 2013

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Żonkilowe pole nadziei”, który polega na wykonaniu przez dzieci i młodzież żonkilowych grządek, rabatek, poletek wzbudzających pozytywne uczucia wobec osób oczekujących naszej pomocy i wsparcia oraz wyrażających pragnienie dążenia do nadziei.Organizatorem konkursu jest Stowarzyszanie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

21 października 2013 roku był w naszej szkole dniem nadziei. Większość dzieci ubrała żółte koszulki lub przypięła plakietkę z żonkilem, by zaznaczyć swój udział w akacji.  W klasach odbyły się pogadanki przybliżające ideę „Żonkilowych pól nadziei”, a podczas przerw odbywała się kwesta na rzecz osób chorych, potrzebujących pomocy.

26-10-2013 WARSZTATY PLASTYCZNE - KALKOGRAFIA

26 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Kośmidrach odbyły się warsztaty plastyczne.  Na zajęciach prowadzonych przez panie  Ewelinę Sucharę i Małgorzatę Frankowską uczniowie poznali ciekawą technikę graficzną - kalkografię.

25-10-2013 NAGRODA DLA OPIEKUNA SKO

Pragniemy z dumą poinformować, że opiekunka SKO w Szkole Podstawowej w Kośmidrach otrzymała Złotą Odznakę SKO. Pani Iwona Kępa została nagrodzona tym najwyższym odznaczeniem za zaangażowanie i kreatywność w działaniu Szkolnej Kasy Oszczędności.

24-10-2013 Nagroda dla Szkolnego Koła LOP

Co roku w październiku w Zarządzie Okręgu LOP w Częstochowie zbiera się komisja, która ocenia działalność poszczególnych kół Ligi Ochrony Przyrody działających w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych regionu częstochowskiego. Tym razem jury oceniało  „Wkład  kół LOP w poprawę środowiska przyrodniczego w roku szkolnym 2012/2013”. Nasze Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody „Kajtek”, którym opiekuje sie pani Brygida Cziudai,  zajęło II miejsce.

Znaleziono: 834 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Pasowanie na czytelnika

tn_dsc00067.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik