AKTUALNOŚCI

28-02-2013 Szkolne i gminne eliminacje konkursu recytatorskiego

Szkolne eliminacje XXV Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa” odbyły się 26 lutego 2013r. Na scenie wystąpiło 21 młodych recytatorów, którzy zaprezentowali utwory polskich poetów oraz fragmenty prozy.

Konkurs ma na celu rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży.

12-02-2013 Apel z okazji 85-lecia LOP

7 lutego 2013 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji 85 rocznicy działania Ligi Ochrony Przyrody w Polsce. Liga jest najstarszą w Polsce organizacją, która zajmuje się ochroną przyrody. Powstała 9 stycznia 1928 roku. Godłem jest żubr z nazwą organizacji. Celem jest społeczne działanie na rzecz środowiska przyrodniczego.

W naszej szkole Szkolne Koło LOP działa od 1999 roku.

08-02-2013 Karnawałowy bal przebierańców

Jedyna okazja w roku szkolnym, by wcielić się w kogoś innego, sprawiła, że w naszej szkole pojawiła się plejada postaci baśniowych, filmowych, świata mody, przyrody i fantastyki.

23-01-2013 Wyniki konkursu "MÓJ LAS"

Uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród laureatów regionalnego etapu konkursu "MÓJ LAS", którego oraganizatorem jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Zarząd Główny w Warszawie oraz Liga Ochrony Przyrody Zarząd Główny w Warszawie.

Zadaniem uczestników XXVI edycji konkursu w roku szkolnym 2012 / 2013 było przygotowanie w zespołach 2-osobowych pracy konkursowej na temat:

1.  CZY MOGĘ POWIEDZIEĆ O SOBIE - JESTEM PRZYJACIELEM LASU
   - temat dla I kategorii wiekowej.

2.  JAK REALIZUJESZ HASŁO 'CZYSTY LAS"
   - temat dla II kategorii wiekowej.

23-12-2012 Wizyta w teatrze

W czwartek, 20 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami pojechali do Olesna na spektakl teatralny. W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie z wielkim zainteresowaniem i podziwem dla talentu aktorów obejrzeliśmy premierę spektaklu muzycznego Dziewczynka z zapałkami na motywach baśni Hansa Christiana Andersena.

Znaleziono: 821 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Klasa I w Żarkach

tn_p1000875.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik