Aktualności

28-10-2011 Ślubowanie i książeczki dla pierwszaków

W środę 26 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy I. W obecności rodziców, zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej pierwszaki złożyły ślubowanie, a pani dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów. Podczas ślubowania odbyło się też przyjęcie pierwszaków do grona członków Szkolnej Kasy Oszczędności.

Pasowanie na ucznia to jedna z najważniejszych uroczystości w tradycji naszej szkoły. Najmłodsi uczniowie przygotowują się bardzo starannie do tego wydarzenia już od pierwszych dni nauki w szkole.

W odświętnie udekorowanej sali pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności. W gronie uczniów naszej szkoły powitali pierwszaków uczniowie klasy II i III oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.  Na zakończenie części artystycznej uczniowie klasy I złożyli ślubowanie, a pani dyrektor dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Kośmidrach. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy nowo pasowany uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom oraz drobne upominki przygotowane przez kolegów z klasy II i III.

 Ślubowanie to tradycyjnie czas przyjęcia pierwszaków do grona członków Szkolnej Kasy Oszczędności. Opiekun SKO – p. Iwona Kępa wręczyła  uczniom książeczki SKO, wyjaśniła zasady udziału w konkursach organizowanych przez SKO oraz zachęcała do oszczędzania. Specjalnie na tę uroczystość uczniowie klasy II i III przygotowali piosenkę "SKO to jest to".

Galeria: Ślubowanie pierwszaków 2011

4.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Odwiedził nas Mikołaj ;)

tn_47572446_317192855789537_5251165503015092224_n.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik