Aktualności

30-11-2022 Pracowania kulinarna KUCHCIKOWO od PSE dla młodych kucharzy.

W Szkole Podstawowej im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach powstała pracownia kulinarna „KUCHCIKOWO”. Realizacja projektu była możliwa dzięki grantowi pozyskanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w IV edycji programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Za przyznane środki w sali lekcyjnej wydzielono aneks kuchenny. Pomieszczenie zostało wyremontowane oraz zakupiono meble kuchenne. W ten sposób powstało miejsce do eksperymentowania, praktycznego pozyskiwania wiedzy technicznej, matematycznej, chemicznej, geograficznej i językowej podczas przygotowywania różnych potraw oraz ich wspólnego spożywania.

Oddajemy do dyspozycji uczniów świetnie wyposażoną pracownię, w której będą mogli spełniać kulinarne pasje. Wspólne gotowanie poszerza ofertę edukacyjną placówki o atrakcyjną formę zajęć, którą uczniowie bardzo lubią.

Zajęcia prowadzone w higienicznych, bezpiecznych warunkach przyczynią się do kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, nauki racjonalnego gospodarowania produktami żywnościowymi w duchu zero waste. Podczas spotkań i uroczystości szkolnych z udziałem rodziców sala będzie pełnić rolę bufetu, gdzie można przygotować i podać poczęstunek dla gości.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Celem tej inicjatywy jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Program jest skierowany do gmin, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Na terenie gminy Pawonków PSE realizują projekty inwestycyjne budowy linii wysokiego napięcia 400 kV z Trębaczewa do miejscowości Wielopole. Planowana linia będzie miała kluczowe znaczenie dla zwiększenia pewności zasilania południowej Polski, a jej długość wyniesie prawie 110 km.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

Galeria: Pracowania kulinarna KUCHCIKOWO od PSE dla młodych kucharzy.

img_20221125_132021.jpg
tn_20221010_073426.jpg
tn_20221105_131701.jpg
collage.png

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Świąteczny Sezam

tn_dsc_1462.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik