AKTUALNOŚCI

25-06-2023 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 za nami. Rozdano świadectwa, nagrody i dyplomy. Wszystkim bez wyjątku gratulujemy oraz życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

25-06-2023 Zajęcia z doradztwa zawodowego

W tym roku szkolnym w ramach zajęć doradztwa zawodowego nasi uczniowie w praktyczny sposób poznawali lokalny rynek pracy- zwiedzili firmę Elhand Transformatory Sp.zo.o. w Lublińcu, zapoznali sie z profilem produkcyjnym firmy oraz preferowanymi umiejętnościami i cechami pracownika.  Mieli rowież okazję poznać Uniwesytet Opolski- Wydział Chemii, zobaczyli bazę dydaktyczną uczelni, poznali możliwości pracy jakie daje ukończenie tego kierunku oraz  wymagania i predyspozycje studentów chemii. Ponadto wzięli udział w Festiwalu Zawodów w Koszęcinie, który jest wspólnym przedsięwzięciem Kuratorium Oświaty w Katowicach, Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Wśród 870 uczniów zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną szkół branżowych z całego województwa. Mieli możliwość  poznać  kształcenie zawodowe-  ofertę szkół kształcących w zawodzie oraz oferty pracodawców na lokalnym rynku pracy.

21-06-2023 XX Rajd Rowerowy Szlakiem Gniazd Bocianich Gminy Pawonków

21 czerwca 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kośmidrach już dwudziesty raz brali udział w rajdzie rowerowym, którego celem jest inwentaryzacja gniazd bocianich w gminie Pawonków. W tym roku zbieranie informacji odbyło się w dwóch grupach. Uczniowie pod opieką Małgorzaty Prauzner – Bechcickiej i Reginy Paruzel przemierzyli trasę z Łagiewnik Wielkich do Lisowic, Pawonkowa i Skrzydłowic. Natomiast druga grupa pod opieką Moniki Wysockiej, Brygidy Cziudai i Adriana Sternika przejechała szlak: Kośmidry, Koszwice, Łagiewniki Małe, Gwoździany i Skrzydłowice. Obie grupy spotkały się na wspólnym grillu, odpoczynku i podsumowaniu rajdu. Dzięki uprzejmości państwa Kariny i Marka Koza uczniowie mogli skorzystać z remizy strażackiej, zjeść pyszne kanapki, lody i wafelki. Pan Marek przygotował dla wszystkich pokaz gaszenia ognia gaśnicą proszkową, gaśnicą zawierającą wodę destylowaną i pokaz gaszenia płonącego oleju. Dzięki temu te bardzo ważne i przydatne informacje zostały przekazane uczniom w praktyczny sposób. Szczególnie to w jaki sposób nie należy gasić płonącego oleju. Pięknie wyposażony plac przy remizie posłużył za schronienie przed deszczem, była to też miła okazja do odpoczynku, krótkiej rekreacji na placu zabaw i sporu. Dzięki temu najedzeni wszyscy ochoczo pedałowali dalej.

18-06-2023 Julia Panek z wizytą w Warszawie

Miło nam poinformować, że w dniu 16.06.2023 roku uczennica naszej szkoły Julia Panek wraz ze swoją mamą była na wycieczce w Warszawie. Wyjazd był nagrodą dla uczniów za udział w międzyszkolnym konkursie historycznym pt. „Moja Solidarność – Moja Wolność”. Organizatorem konkursu i zarazem wyjazdu było biuro poselskie pana posła Andrzeja Gawrona.

14-06-2023 Prelekcja pana Marka Szołtyska

14 czerwca 2023 roku uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Kośmidrach na prelekcję pana Marka Szołtyska "Historia symboli narodowych na Śląsku". Spotkanie to odbyło się w ramach projektu "Poznaj bliżej polskie symbole narodowe". Marek Szołtysek to znany pisarz, historyk i dziennikarz, który zajmuje się kulturą i historią Śląska.

Znaleziono: 834 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Jesienne ognisko integracyjne 2021

4a4afc80-ec11-4c6d-abe0-01d48ed6f37b.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik