AKTUALNOŚCI

12-09-2023 Spektakl "Lech, Czech i Rus"

 12 września 2023r. Biblioteka Publiczna w Pawonkowie, filia w Kośmidrach zaprosiła uczniów klas I - IV na przedstawienie teatralne " Lech, Czech i Rus". Spektakl odbywał się w ramach projektu " Poznaj bliżej polskie symbole narodowe". Teatrzyk przedstawiło Studio Małych Form Teatralnych KRAK-ART. Aktorzy brawurowo zagrali Lecha, Czecha i Rusa. Opowiadali o ich przygodach angażując dzieci. Uczniom podobała się także scenografia i rekwizyty. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały to przedstawienie. Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

05-09-2023 Uroczyste ropozęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 już za nami.

25-06-2023 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 za nami. Rozdano świadectwa, nagrody i dyplomy. Wszystkim bez wyjątku gratulujemy oraz życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

25-06-2023 Zajęcia z doradztwa zawodowego

W tym roku szkolnym w ramach zajęć doradztwa zawodowego nasi uczniowie w praktyczny sposób poznawali lokalny rynek pracy- zwiedzili firmę Elhand Transformatory Sp.zo.o. w Lublińcu, zapoznali sie z profilem produkcyjnym firmy oraz preferowanymi umiejętnościami i cechami pracownika.  Mieli rowież okazję poznać Uniwesytet Opolski- Wydział Chemii, zobaczyli bazę dydaktyczną uczelni, poznali możliwości pracy jakie daje ukończenie tego kierunku oraz  wymagania i predyspozycje studentów chemii. Ponadto wzięli udział w Festiwalu Zawodów w Koszęcinie, który jest wspólnym przedsięwzięciem Kuratorium Oświaty w Katowicach, Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Wśród 870 uczniów zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną szkół branżowych z całego województwa. Mieli możliwość  poznać  kształcenie zawodowe-  ofertę szkół kształcących w zawodzie oraz oferty pracodawców na lokalnym rynku pracy.

21-06-2023 XX Rajd Rowerowy Szlakiem Gniazd Bocianich Gminy Pawonków

21 czerwca 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kośmidrach już dwudziesty raz brali udział w rajdzie rowerowym, którego celem jest inwentaryzacja gniazd bocianich w gminie Pawonków. W tym roku zbieranie informacji odbyło się w dwóch grupach. Uczniowie pod opieką Małgorzaty Prauzner – Bechcickiej i Reginy Paruzel przemierzyli trasę z Łagiewnik Wielkich do Lisowic, Pawonkowa i Skrzydłowic. Natomiast druga grupa pod opieką Moniki Wysockiej, Brygidy Cziudai i Adriana Sternika przejechała szlak: Kośmidry, Koszwice, Łagiewniki Małe, Gwoździany i Skrzydłowice. Obie grupy spotkały się na wspólnym grillu, odpoczynku i podsumowaniu rajdu. Dzięki uprzejmości państwa Kariny i Marka Koza uczniowie mogli skorzystać z remizy strażackiej, zjeść pyszne kanapki, lody i wafelki. Pan Marek przygotował dla wszystkich pokaz gaszenia ognia gaśnicą proszkową, gaśnicą zawierającą wodę destylowaną i pokaz gaszenia płonącego oleju. Dzięki temu te bardzo ważne i przydatne informacje zostały przekazane uczniom w praktyczny sposób. Szczególnie to w jaki sposób nie należy gasić płonącego oleju. Pięknie wyposażony plac przy remizie posłużył za schronienie przed deszczem, była to też miła okazja do odpoczynku, krótkiej rekreacji na placu zabaw i sporu. Dzięki temu najedzeni wszyscy ochoczo pedałowali dalej.

Znaleziono: 821 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Gminny Konkurs Ortograficzny 2018

tn_p1010343.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik