AKTUALNOŚCI

03-10-2023 Wybory Samorządu Uczniowskiego

26 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci podczas trwającej kampanii wyborczej zaprezentowali swój program oraz przygotowali plakaty, które zostały wywieszone na szkolnym korytarzu. Każdy z uczniów mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza, w której skład weszli uczniowie klasy VI.
Głosami szkolnych wyborców przewodniczącą SU została Zuzanna Wolka z 34 głosami.
W skład samorząduweszli również: Agata Swodoba oraz Tomek Pietrucha.
Gratulujemy wybranym i życzymy sukcesów w realizacji programów wyborczych.

28-09-2023 Rewia na lodzie "Niezwykłae przygody Sindbada żeglarza"

28 września uczestniczylismy w wycieczce do Gliwic, by na lodowisku przy dźwiękach muzyki i licznych efektów specjalnych podziwiać występy łyżwiarzy oraz łyżwiarek. Przedstawienie oparte na "Przygodach Sindbada Żeglarza” Bolesława Leśmiana przybliżyło nam postać tytułowego bohatera, który  przemierzał odległe krainy w poszukiwaniu miłości i szczęścia. Na pierwszej z wysp spotkał króla, który zadał mu trzy pytania. Dzięki udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymał rękę księżniczki. Niestety dziewczyna przekręcała imiona i wybrała jego rywala. Następnie bohater trafił do miejsca, gdzie mieszkała księżniczka, która żywiła się diamentami. Ona również nie została jego żoną. Miłość swojego życia znalazł na ostatniej z wysp, gdzie spotkał podopieczną czarnoksiężnika. Po uratowaniu jej z jego rąk rozpoczął z nią szczęśliwe życie.

Widowisko dostarczyło nam niesamowitych wrażeń i emocji. Fantastyczna choreografia i  scenografia pozostaną w naszych wspomnieniach.

25-09-2023 Sprzątanie Świata 2023

W dniach 19–21 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. W ramach tego pod okiem wychowawcy każda klasa wysprzątała wyznaczony teren. Najmłodsi uczniowie posprzątali obszar najbliższy szkole: boisko, przystanek, plac zabaw oraz teren wokół kościoła. Starsze klasy posprzątały obszar oddalony od szkoły. Uczniowie klasy 7 wyposażyli się w wózek, na który zapakowali najcięższe worki ze szkłem. Natomiast klasa 8 zajęła się posegregowaniem wszystkich zebranych śmieci. Wszyscy spisali się na medal. Odbiorem zebranych śmieci zajął się Urząd Gminy w Pawonkowie.  

12-09-2023 Spektakl "Lech, Czech i Rus"

 12 września 2023r. Biblioteka Publiczna w Pawonkowie, filia w Kośmidrach zaprosiła uczniów klas I - IV na przedstawienie teatralne " Lech, Czech i Rus". Spektakl odbywał się w ramach projektu " Poznaj bliżej polskie symbole narodowe". Teatrzyk przedstawiło Studio Małych Form Teatralnych KRAK-ART. Aktorzy brawurowo zagrali Lecha, Czecha i Rusa. Opowiadali o ich przygodach angażując dzieci. Uczniom podobała się także scenografia i rekwizyty. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały to przedstawienie. Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

05-09-2023 Uroczyste ropozęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 już za nami.
Znaleziono: 834 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Jesienne prace w „Ogrodzie zmysłów, zabaw i pomysłów”

4.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik