AKTUALNOŚCI

10-10-2023 250. rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej i święto patronek szkoły: Wandy Kawy i Bronisławy Kawa

12 października 2023r. odbyła się uroczystość z okazji 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz święta patronek szkoły: Wandy Kawy i Bronisławy Kawy. Rano odbyła się msza święta w intencji pracowników oraz uczniów naszej szkoły. Następnie uczniowie mieli okazję dowiedzieć się bardzo wielu ciekawych informacji z programu historyczno-artystycznego przygotowanego pod kierunkiem pani Brygidy Czudai, Anny Kopyto i Małgorzaty Prauzner-Bechcickiej.

Warto przypomnieć, że 14 października 1773 roku uchwałą Sejmu Rozbiorowego Rzeczpospolitej Obojga Narodów, na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego powstała Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca. Dziś nazywana Komisją Edukacji Narodowej. Była to pierwsza w Europie władza oświatowa o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej. 

10-10-2023 Dzień gier planszowych

10 pażdziernika upłyną w naszej szkole pod znakiem gier planszowych. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w klasowych zabawach z planszówkami. Dzięki temu mieli okazję rozwijajać zdolności organizacyjne, uczyć się współpracy i zasad fair play – planowania, różnego typu strategii działania, organizowania zarówno czasu, jak i przestrzeni. W niektórych grach musieli podjąć  współdziałanie w grupie, bowiem tylko współpracując mogli osiągnąć zamierzony cel.

10-10-2023 Kulinarne warsztaty z KGW "Kośmiderki"

Koło Gospodyń Wiejskich "Kośmiderki" przygotowało dla naszych uczniów warsztaty kulinarne z wykorzystaniem owoców lasu. Celem zajęć było promowanie zdrowego jedzenia, w tym żywności pochodzenia leśnego. Uczniowie mieli okazję ugotować aromatyczną zupę z leśnych grzybów oraz upiec chrupiące gofry z borówkami. Akcja została zoranizowana w ramach konkursu KGW o dofinansowanie na promocję Lasów Państwowych. Dziękujemy za fantastyczne zajęcia.

08-10-2023 Jesienna zbiórka makulatury – wrzesień 2023

Szkolne Koło LOP oraz SKO ogłosiły zbiórkę makulatury w dniach 25 – 29.09.2023 roku.

Po raz kolejny SK LOP oraz SKO ogłosiły zbiórkę makulatury. W ciągu pięciu dni udało się zebrać 1180 kg tego surowca. Dziękujemy wszystkim  uczniom, rodzicom i dziadkom zaangażowanym w zbiórkę. Wszystko było bardzo dobrze spakowane, zważone i opisane. Każda ilość była dopisywana do klasowego konta. We wtorek 3 października 2023 roku surowiec został zapakowany na samochód ciężarowy firmy MASK z Lublińca. Zysk ze sprzedaży to 118,00 zł.

Wyniki, jakie uzyskały poszczególne klasy zamieszczono w tabeli

Wszystkim, którzy pomogli w segregowaniu, wiązaniu i dostarczeniu makulatury do szkoły serdecznie dziękujemy. 

 

06-10-2023 Spotkanie z leśnikiem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich "Kośmiderki" odbyło sie spotkanie uczniów klas 4-8 z przedstawicielem Lasów Państwowych. Pan Marek w ciekawy sposób opowiadał o roli, jaką pracownicy lasów pełnią dla zachowania drzewostanów w dobrej kondycji. Mówił o gospodarce leśnej opartej na wycince drzew i robieniu nowych nasadzeń. Aktywność uczniów w spotkaniu została nagrodzona upominkami związanymi z tematyka leśną. Szkoła otrzymała w przencie sadzonki buka. Serdecznie dziękujemy.

Znaleziono: 821 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Spektakl "Podróż z Efesiem"

tn_podroz-z-efesiem-008.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik