AKTUALNOŚCI

14-06-2012 Akcja ?Posadź swoje drzewko?

Nasza szkoła w pierwszych dniach czerwca otrzymała dofinansowanie na zakup sadzonek drzew i krzewów ozdobnych z Fundacji Ekologicznej „Silesia” w Katowicach. Dzięki temu mogliśmy zakupić sadzonki gatunków, których nie posiadaliśmy do tej pory. Wybrane okazy będą uzupełnieniem bazy dydaktycznej i posłużą jako ciekawe przykłady.  W ramach tej akcji zostały zakupione sadzonki drzew rzadkich takich jak miłorząb „Mariken”, sosna  „Fastigiata”, jodła „Glauca”  i tulipanowiec amerykański. Z krzewów ozdobnych pojawiły się ostrokrzewy, ogniki i żarnowiec.

11-06-2012 Wyróżnienie I stopnia dla Szkolnej Kasy Oszczędności

Dzisiaj dotarła do nas radosna wiadomość. Nasze SKO otrzymało wyróżnienie I stopnia w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności na etapie regionalnym. Znaleźliśmy się w gronie najlepszych w regionie bankowym śląsko-opolskim.

03-06-2012 Zielona szkoła w Kołobrzegu

21 maja późnym wieczorem na dworcu PKS w Lublińcu zebrała się 28 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami, aby autobusem wyruszyć w długą drogę do Kołobrzegu. Niektórzy oszczędzali na ten wyjazd już od pierwszej klasy. Składali grosz do grosza, aby móc wyjechać na zieloną szkołę i przez tydzień odpoczywać nad morzem.

Oprócz oszczędności uczniów i wpłat rodziców wyjazd dofinansowany był przez Urząd Gminy w Pawonkowie, Koła łowieckie Żbik i Bór oraz ze środków wypracowanych przez Spółdzielnię Uczniowską i Szkolną Kasę Oszczędności. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo nasz wyjazd.

31-05-2012 Tak obchodziliśmy Dzień Bociana (31 maja) i Dzień Dziecka (1 czerwca)

Ostatniego dnia maja w naszej szkole mieliśmy wielkie święto. Uczciliśmy wspaniałymi występami i zabawą Dzień Bociana i Dzień Dziecka. Uczniowie zaprezentowali swe talenty w szkolnym przeglądzie artystycznym. Było wszystkiego po trochu – nauki, kultury i sportu. A najwięcej śmiechu i dobrej zabawy.

15-05-2012 Pasowanie na czytelnika

10 maja 2012  roku odbyła się uroczystość pasowania uczniów kasy I na czytelnika biblioteki szkolnej. Tegoroczna impreza czytelnicza przebiegała pod hasłem „Czytaj z Franklinem”. Aby zachęcić młodszych kolegów do czytania członkowie Koła Przyjaciół Książki pod kierunkiem p. Anny Kopyto przygotowali okolicznościową wystawkę w bibliotece oraz krótki program artystyczny. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Najważniejszym punktem programu było pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

Znaleziono: 771 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Warsztaty plastyczne - Matisse i Riley

tn_2018_01020008.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik