AKTUALNOŚCI

29-08-2022 Warsztaty czytelnicze

Warsztaty czytelnicze dla uczniów klas od II do VIII poprowadziła gościnnie pani Anna Bidzińska- Kristof z Biblioteki Pedagogicznej w Lublińcu. Pani bibliotekarka w ciekawy sposób przedstawiła historię zawodów rzemieślniczych oraz przybliżyła uczniom zawody rzadko dziś spotykane. Następnie dzieci w Bibliotece Szkolnej rozwiązywały krzyżówki związane z zawodami rzemieślniczymi. Uczniowie mieli możliwość uzyskania wielu interesujących informacji dotyczących rzemiosła i jego wkładu w rozwój przemysłu. Zajęcia odbyły się związku z ogłoszeniem przez Sejmik Województwa Śląskiego roku 2022 Rokiem Rzemiosła.

29-08-2022 Zajęcia przyrodnicze w terenie - badanie rzeki

We wtorek 17 maja uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych z badania rzeki Lublinicy w Kośmidrach. Dzieci pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Bednarek i wychowawców mierzyły głębokość i szerokość rzeki oraz temperaturę wody.
Za pomocą lupy uczniowie obserwowali wodne żyjątka, a także dowiedzieli się, które organizmy roślinne i zwierzęce świadczą o tym, że woda jest czysta. Ta cenna lekcja przyrody "pod chmurką" z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.
Dziękujemy za zaproszenie.

29-08-2022 "Czuły dla natury" - powiatowy konkurs plastyczny

Kolejny sukces! Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Czuły dla natury" organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Lublińcu. Nagrodę główną zdobyła Pola Mańka z klasy pierwszej a wyróżnienia otrzymały Amelia Reska ( kl. l) i Marysia Bednarek ( kl.ll)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

29-08-2022 Wizyta u strażaków w PSP w Lublińcu

6 maja 2022 uczniowie klas l - lll uczestniczyli w zajęciach w sali edukacyjnej "Ognik" w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Lublińcu. Dowiedzieli się między innymi jak powinna wyglądać prawidłowa ewakuacja, jakie zagrożenia wiążą się z niewłaściwym korzystaniem ze sprzętów domowych i jak im zapobiegać. Doświadczyli symulacji pożaru oraz dowiedzieli się jak postępować w przypadku pożaru poszycia leśnego. Ważnym punktem zajęć było poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Na koniec dzieci miały możliwość zobaczyć wozy strażackie i sprzęt wykorzystywany podczas działań ratowniczych. To dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja i niezapomniana przygoda!

29-08-2022 Kolorowe Święta Wielkanocne - powiatowy konkurs plastyczny

Sukces naszych uczniów w powiatowym konkursie plastyczno - technicznym "Kolorowe Święta Wielkanocne" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Józefa Lompy w Woźnikach.
ll miejsce - Natalia Psyk ( kl.lll)
III miejsce - Hania Kowalska ( kl.III)
wyróżnienie: Kuba Urbańczyk ( kl.II)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Znaleziono: 771 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Andrzejkowa dyskoteka SK LOP ?Kajtek?

1.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik