AKTUALNOŚCI

25-09-2020 Powszechny Spis Rolny 2020

Szanowni Państwo

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. (według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r.) na terytorium Polski przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny 2020. 
Udział w spisie jest obowiązkowy

Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unii Europejskiej rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, jak również wynika on z rekomendacji FAO, zawartych w dokumencie pn. Światowy program spisów rolnych rundy 2020 r.
Spis jest przeprowadzany w gospodarstwach rolnych:

* osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych),
* osób prawnych,
* jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej.

Rolnicy mogą udzielić informacji o gospodarstwach rolnych:

  • poprzez samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji,dostępnej pod adresem https://spisrolny.gov.pl
  • telefonicznie - dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie mogą się spisać samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi. Kontakt bezpośredni z rachmistrzem będzie uwarunkowany sytuacją epidemiczną.

Bezpieczeństwo danych spisowych
Spisy, tak jak wszystkie prowadzone przez GUS badania statystyczne, realizowane są z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa, w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne. Wszystkie zebrane od respondentów dane objęte są tajemnicą statystyczną.

Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.

11-09-2020 Narodowe Czytanie 2020

11 września odbyła się w naszej szkole akcja czytelnicza w ramach ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie 2020" pod patronatem Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy.

08-09-2020 mLegitymacja szkolna - procedura wydawania

Na mocy podpisanego przez szkołę porozumienia z Ministerstwem Cyfryzacji każdy uczeń naszej szkoły ma możliwość otrzymania mLegitymacji.

mLegitymacja Szkolna to dokładnie to samo, co „zwykła” legitymacja szkolna, ale w telefonie. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wydano wcześniej tradycyjną (papierową) wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest tożsamy z okresem ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji z powodu uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

mLegitymacja Szkolna to bezpieczne narzędzie, dzięki któremu uczniowie potwierdzą przysługujące im uprawnienia, za pomocą telefonu komórkowego. Z mobilnej wersji legitymacji można korzystać w tych samych sytuacjach, co w przypadku „tradycyjnych” dokumentów. Za pomocą mLegitymacji potwierdzimy status ucznia podczas kontroli biletów, czy zakładania karty w bibliotece. Będzie ona również podstawą do otrzymania przysługujących zniżek.

Warunki konieczne, aby uruchomić mLegitymację:

-        posiadanie telefonu z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.

-        złożeniewniosku do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji oraz nadania uprawnień do Systemu.

-        wysłanie na adres sekretariatu zdjęcia legitymacyjnego

-        pobranie Aplikacji mObywatel, potwierdzenie regulaminu.

-        po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomienie Systemu na urządzeniu.02-09-2020 Witamy nowy rok szkolny 2020/2021

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich uczniów szkoły i ich rodziców. W tym roku 1 września wyglądał u nas nieco inaczej niż zwykle. Nie było wspólnego, uroczystego apelu. Wychowawcy przywitali uczniów w klasach. Szczególnie ciepło i uroczyście powitaliśmy w progach naszej szkoły uczniów klasy I. Aby to ważne wydarzenie na długo zapadło w ich pamięci i było miłym wspomnieniem, pierwszoklasiści otrzymali tradycyjne tyty przygotowane przez rodziców.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły na progu nowego roku szkolnego życzymy wielu sukcesów, wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy.
Rodzicom życzymy cierpliwości w towarzyszeniu dzieciom w ich codziennych obowiązkach i dumy z każdego ich sukcesu.
Drodzy Uczniowie, niech ten nowy rok szkolny będzie dla Was wspaniałą przygodą.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej w Kośmidrach.

30-08-2020 Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

ORGANIZACJA ZAJĘĆ W DNIU 1 WRZEŚNIA 2020
8.00 – Msza św. szkolna w kościele w Kośmidrach
8.45 – Spotkania uczniów z wychowawcami. Na powitalnym spotkaniu zostaną omówione procedury bezpieczeństwa, organizacja zajęć i plan lekcji.

SZKOLNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

-       Do szkoły mogą wejść tylko osoby zdrowe, bez objawów sugerujących infekcję dróg oddechowych.

-       Do szkoły wchodzą tylko rodzice uczniów klasy I (obowiązuje zasada: 1 dziecko – 1 rodzic).

-       Uczniów, rodziców, nauczycieli obowiązuje zachowanie dystansu społecznego.

-       Uczniowie klas I – III, pracownicy szkoły, rodzice wchodzą do budynku wejściem głównym od ul. Szkolnej

-       Uczniowie klas IV – VIII wchodzą do budynku wejściem bocznym.

-       Przy wejściu do budynku należy zdezynfekować ręce.

-       W trakcie poruszania się po części wspólnej (szatnia, korytarze, toaleta) obowiązuje zasłanianie ust i nosa.

-       Po wejściu do budynku szkoły uczniowie kierują się bezpośrednio do wyznaczonych sal zgodnie z informacją umieszczoną przy wejściu do szkoły.

-       Po zajęciu wyznaczonego miejsca w klasie można zdjąć maseczki.

Znaleziono: 692 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Światowy Dzień Pluszowego Misia

tn_dsc_1239.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik