AKTUALNOŚCI

25-09-2022 Jesienna zbiórka makulatury

W dniach 19-21 września 2022 cała społeczność szkolna zaangażowana była w zbiórkę makulatury. Jak zawsze pomagali nam rodzice oraz dziadkowie naszych uczniów. Tym razem również surowiec zgromadzony w przedszkolu trafił do recyklingu. Makulaturę odebrała firma MASK z Lublińca. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 1540 kg tego surowca. Kwota uzyskana ze sprzedaży to 308 zł , za którą zostanie zakupiony papier do kserokopiarek.
A w gratisie od firmy MASK uczniowie otrzymalicztery piłki, za które bardzo dziękujemy.
Serdecznie dziękujemy również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu zbiórki.

23-09-2022 Żywa lekcja przyrody klasy 6

W dniu kalendarzowej i astronomicznej jesieni, uczniowie klasy 6 mieli wspaniałe zajęcia w  Agroturystyce Kośmidry. Pani Małgorzata Bednarek przygotowała  warsztaty przyrodnicze na temat „Dlaczego jesienią liście się czerwienią?”. Uczniowie samodzielnie szukali opisu drzew w atlasach, następnie szukali w okolicy wybranego drzewa, a potem przeprowadzali doświadczenie dotyczące barw ukrytych w liściu drzewa.  Potem udali się na pobliskie łąki w poszukiwaniu śladów jesieni, owadów i ptaków. Między innymi, udało się spotkać ropuchę, grzyb- okratek australijski oraz posłuchać zimorodka. Obserwacje przyrodnicze notowali w specjalnie przygotowanych zeszytach. Zwieńczeniem spaceru był niezwykle malowniczy zakątek meandrującej rzeki Lublinicy. Dziękujemy serdeczne Pani Małgosi za uchylenie rąbka tych lokalnych cudowności i uwrażliwianie na piękno, które mamy w zasięgu ręki.  

20-09-2022 Sprzątanie Świata 2022

W dniach 15 – 16 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyli w teren. Każda klasa miała wyznaczony obszar, który należało posprzątać. Pod okiem wychowawców wysprzątali rowy, chodniki, teren wokół kościoła, przystanek, boisko sportowe i parking. Przeszli wzdłuż ulicy Lublinieckiej, Szkolnej, Podleśnej i Kuźnickiej. Teraz musimy zadbać o to, aby czyste rowy i pobocza pozostały takie na dłużej. Stop zaśmiecaniu!

 

30-08-2022 Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września 2022r.

godz. 8:00 – Msza św. szkolna w kościele w Kośmidrach

godz. 8:45 – Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla wszystkich klas

ok. godz. 9.30 – Spotkania z wychowawcami w klasach

Do zobaczenia!

Uwaga. Odjazd autobusu szkolnego o godz. 10.05

29-08-2022 „Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli” – edycja 2021/2022 - znamy wyniki

Z ogromną radością informujemy, że SKO Kośmidry kolejny raz znalazło się na podium ogólnopolskiego „Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli” – edycja 2021/2022. Nasza szkoła zdobyła nagrodę III stopnia, a opiekun SKO zdobyła Brązową Odznakę.
W konkursie oceniane są elektroniczne prezentacje opisujące działania i osiągnięcia szkoły oraz Nauczyciela-Opiekuna SKO w trakcie trwania danej edycji konkursu.
Znaleziono: 771 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wyniki konkursu "MÓJ LAS"

6.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik