AKTUALNOŚCI

19-10-2023 Warsztaty pzyrodnicze klas 7 i 8

Klasy 7 i 8 wzięły udział w warsztatach dendrologicznych prowadzonych przez Panią Małgorzatę Bednarek z Agroturystyki Kośmidry. Uczniowie uczyli się rozpoznawać gatunki drzew na podstawie materiału zebranego w terenie, w oparciu o informacje zawarte w Atlasie drzew. Stworzyli własne atlasy drzew i krzewów.  Ponadto poznali najstarsze drzewo w Kośmidrach -ok.trzystuletni wiąz- wspaniałego świadka kośmiderskich dziejów. Pani Małgosi dziękujemy za fantatstyczny i niezmiernie owocny czas.

18-10-2023 Wycieczka do Radzionkowa

17 października 2023 roku uczniowie klas II – VI wzięli udział w całodniowej wycieczce do Radzionkowa. Pierwszym punktem programu była wizyta w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. Tam podzieleni na dwie grupy wiekowe wzięli udział w warsztatach.

Młodsza grupa czyli klasy II – IV odbyły warsztat pod tytułem „W krainie drewna”. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z różnymi rodzajami drewna – uczyli się ich rozpoznawania, poznawali ich właściwości, dowiedzieli się co z czego jest zrobione. Warsztaty obfitowały w wiele ciekawostek z życia drzew. Ponadto dzieci w praktyczny sposób zapoznały się z narzędziami i technikami obróbki drewna. Samodzielnie wykonali swoją własną pracę w drewnie – autko, traktor czy zwierzątko. Praca z drewnem dała im ogromne możliwości wykorzystania swojego potencjału twórczego, satysfakcję i wysokie poczucie sprawczości. Dodatkowo mogli skosztować jak smakuje mąka z żołędzi i cukier z brzozy.

13-10-2023 Turniej piłki ręcznej dla klas 1-3

Uczniowie klas 1-3 wystąpili w turnieju piłki ręcznej w ramach projektu Gramy w ręczną. Wystapiło 8 drużyn z całego województwa śląskiego. Dzieci świetnie sie bawiły i pokazały swoje umijętności na tle rówieśników z Imielina, Świętochłowic, Żor, Zabrza, Piekar Śląskich, Chorzowa i Sosnowca. W turnieju wygraliśmy 5 meczów i dwa przegraliśmy. Najważniejsze, że pokazaliśmy, że sport to zdrowie i świetna zabawa. W skład naszej drużyny weszli: Karol Gołombowski, Paweł Koza, Tomasz Spik, Jana Ulfig, Kaja Walendziuk, Amelia Reska, Szymon Ulfik, Mikołaj Sokołowski, Paweł Skubała, Sebastian Jerominek. Uczniów trenuje pan Adrian Sternik.

10-10-2023 250. rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej i święto patronek szkoły: Wandy Kawy i Bronisławy Kawa

12 października 2023r. odbyła się uroczystość z okazji 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz święta patronek szkoły: Wandy Kawy i Bronisławy Kawy. Rano odbyła się msza święta w intencji pracowników oraz uczniów naszej szkoły. Następnie uczniowie mieli okazję dowiedzieć się bardzo wielu ciekawych informacji z programu historyczno-artystycznego przygotowanego pod kierunkiem pani Brygidy Czudai, Anny Kopyto i Małgorzaty Prauzner-Bechcickiej.

Warto przypomnieć, że 14 października 1773 roku uchwałą Sejmu Rozbiorowego Rzeczpospolitej Obojga Narodów, na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego powstała Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca. Dziś nazywana Komisją Edukacji Narodowej. Była to pierwsza w Europie władza oświatowa o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej. 

10-10-2023 Dzień gier planszowych

10 pażdziernika upłyną w naszej szkole pod znakiem gier planszowych. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w klasowych zabawach z planszówkami. Dzięki temu mieli okazję rozwijajać zdolności organizacyjne, uczyć się współpracy i zasad fair play – planowania, różnego typu strategii działania, organizowania zarówno czasu, jak i przestrzeni. W niektórych grach musieli podjąć  współdziałanie w grupie, bowiem tylko współpracując mogli osiągnąć zamierzony cel.

Znaleziono: 834 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

tn_36087881_1525494474228755_3473287322961707008_n.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik