AKTUALNOŚCI

27-10-2023 Warsztaty wykonywania lampionów "jack-o-lantern"

Uczniowie klasy 5  z ogromnym zaangażowaniem wyknali dziś prawdziwe angielskie dyniowe lampiony z dyni :)

19-10-2023 Ślubowanie klasy pierwszej

24 października 2023 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem udowadniali, że posiadają już dużą wiedzę i umiejętności, by móc godnie reprezentować naszą szkołę. Złożyli uroczyste ślubowanie, zostali pasowani na uczniów, otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Życzymy im wielu sukcesów!

19-10-2023 Warsztaty pzyrodnicze klas 7 i 8

Klasy 7 i 8 wzięły udział w warsztatach dendrologicznych prowadzonych przez Panią Małgorzatę Bednarek z Agroturystyki Kośmidry. Uczniowie uczyli się rozpoznawać gatunki drzew na podstawie materiału zebranego w terenie, w oparciu o informacje zawarte w Atlasie drzew. Stworzyli własne atlasy drzew i krzewów.  Ponadto poznali najstarsze drzewo w Kośmidrach -ok.trzystuletni wiąz- wspaniałego świadka kośmiderskich dziejów. Pani Małgosi dziękujemy za fantatstyczny i niezmiernie owocny czas.

18-10-2023 Wycieczka do Radzionkowa

17 października 2023 roku uczniowie klas II – VI wzięli udział w całodniowej wycieczce do Radzionkowa. Pierwszym punktem programu była wizyta w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. Tam podzieleni na dwie grupy wiekowe wzięli udział w warsztatach.

Młodsza grupa czyli klasy II – IV odbyły warsztat pod tytułem „W krainie drewna”. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z różnymi rodzajami drewna – uczyli się ich rozpoznawania, poznawali ich właściwości, dowiedzieli się co z czego jest zrobione. Warsztaty obfitowały w wiele ciekawostek z życia drzew. Ponadto dzieci w praktyczny sposób zapoznały się z narzędziami i technikami obróbki drewna. Samodzielnie wykonali swoją własną pracę w drewnie – autko, traktor czy zwierzątko. Praca z drewnem dała im ogromne możliwości wykorzystania swojego potencjału twórczego, satysfakcję i wysokie poczucie sprawczości. Dodatkowo mogli skosztować jak smakuje mąka z żołędzi i cukier z brzozy.

13-10-2023 Turniej piłki ręcznej dla klas 1-3

Uczniowie klas 1-3 wystąpili w turnieju piłki ręcznej w ramach projektu Gramy w ręczną. Wystapiło 8 drużyn z całego województwa śląskiego. Dzieci świetnie sie bawiły i pokazały swoje umijętności na tle rówieśników z Imielina, Świętochłowic, Żor, Zabrza, Piekar Śląskich, Chorzowa i Sosnowca. W turnieju wygraliśmy 5 meczów i dwa przegraliśmy. Najważniejsze, że pokazaliśmy, że sport to zdrowie i świetna zabawa. W skład naszej drużyny weszli: Karol Gołombowski, Paweł Koza, Tomasz Spik, Jana Ulfig, Kaja Walendziuk, Amelia Reska, Szymon Ulfik, Mikołaj Sokołowski, Paweł Skubała, Sebastian Jerominek. Uczniów trenuje pan Adrian Sternik.

Znaleziono: 821 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: WARSZTATY KALKOGRAFIA

6.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik