AKTUALNOŚCI

13-11-2023 Klasa ósma z wizytą w Auschwitz-Birkenau

13 listopada 2023 roku uczniowie klasy 8 byli na wycieczce edukacyjno –  wychowawczej w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady w Auschwitz – Birkenau. Wspólnie z opiekunami i przewodnikiem  poznawali historię tego unikatowego miejsca. Była to nietypowa lekcja historii. Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele nasuwających się w tym miejscu tematów. Dla młodego pokolenia była to okazja do zadumy, chwili ciszy, własnych refleksji i odczuć. Zgodnie z regulaminem uczniowie zapalili znicze w dwóch miejscach. Niech światło płonącej świecy będzie symbolem pamięci o ofiarach tego obozu.

10-11-2023 Świto Odzyskania Niepodległości

11 listopada obchodzimy 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Tę niezwykłą uroczystość nasi uczniowie uczcili śpiewając pieśni patriotyczne, te które towarzyszyły naszym przodkom w walce o wolną ojczyznę. Ponadto  uczestniczyli  w Szkolnym Biegu Niepodległości, razem przebiegli 105 km. Uroczystości przygotowali Pani Małgorzata Prauzner-Bechcicka oraz Pan Adrian Sternik. Pięknie dziękujemy OSP w Kośmidrach za pomoc przy zabezpieczeniu trasy biegu.

10-11-2023 Spotkanie z literaturą dziecięcą w klasie IV

W ramach omawiania "Akademii pana Kleksa" uczniowie klasy IV przygotowali i zaprezentowali lekturowe pudełka. Każdy własnoręcznie przygotował pudełko, w którym zgromadził przedmioty nawiązujące do treści lektury. Zadaniem czwartoklasistów było opowiadanie wydarzeń związanych z zprezentowanymi przedmiotami. Był to ciekaw sposób sprawdzenia znajomości książki Jana Brzechwy.

31-10-2023 Jesienne prace w „Ogrodzie zmysłów, zabaw i pomysłów”

Po powrocie do szkoły po letnich wakacjach co tydzień uczniowie klasy VI pracują nad tym aby nasz ogród był coraz piękniejszy. Korzystając z pogody zasadzili jesienne bulwy i cebule kwiatowe. Posprzątali porozrzucane elementy wypełnienia ścieżki sensorycznej. Wykonali zabiegi podwiązywania młodych pędów wiązów Camperdownii by mogły przybierać kształt parasola. Kasztanami wypełnili dwa oczka w ścieżce sensorycznej. Kolejnym zadaniem będzie nazbieranie żołędzi.

27-10-2023 Zdrowe odżywianie na zajęciach praktycznych w klasach 2 i 3

W nawiązaniu do lekcji o zdrowym odżywianiu uczniowie klas II i III zrobili  pyszną sałatkę jarzynową. Za pomocą zmysłu dotyku i węchu rozpoznawali produkty. Przypomnieli sobie wiadomości o rodzajach i właściwościach zdrowotnych warzyw. Na koniec przygotowali plakaty, które zaprezentowali kolegom i koleżankom na zajęciach świetlicowych. To był bardzo pracowity dzień ale uśmiechnięte i pełne skupienia buzie pokazują, że zajęcia bardzo się podobały.

Znaleziono: 821 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Jubileusz Chrztu Polski

15.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik