AKTUALNOŚCI

01-12-2023 Dyskoteka andrzejkowa 2023

Zgodnie z tradycją 30 listopada 2023 roku w naszej szkole z okazji andrzejek odbyła się dyskoteka dla uczniów  klas IV – VIII.  Zorganizowana przez SK LOP „Kajtek” oraz Samorząd Uczniowski.

19-11-2023 Komunikat w sprawie profilu szkoły na Facebooku

13-11-2023 Klasa ósma z wizytą w Auschwitz-Birkenau

13 listopada 2023 roku uczniowie klasy 8 byli na wycieczce edukacyjno –  wychowawczej w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady w Auschwitz – Birkenau. Wspólnie z opiekunami i przewodnikiem  poznawali historię tego unikatowego miejsca. Była to nietypowa lekcja historii. Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele nasuwających się w tym miejscu tematów. Dla młodego pokolenia była to okazja do zadumy, chwili ciszy, własnych refleksji i odczuć. Zgodnie z regulaminem uczniowie zapalili znicze w dwóch miejscach. Niech światło płonącej świecy będzie symbolem pamięci o ofiarach tego obozu.

10-11-2023 Świto Odzyskania Niepodległości

11 listopada obchodzimy 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Tę niezwykłą uroczystość nasi uczniowie uczcili śpiewając pieśni patriotyczne, te które towarzyszyły naszym przodkom w walce o wolną ojczyznę. Ponadto  uczestniczyli  w Szkolnym Biegu Niepodległości, razem przebiegli 105 km. Uroczystości przygotowali Pani Małgorzata Prauzner-Bechcicka oraz Pan Adrian Sternik. Pięknie dziękujemy OSP w Kośmidrach za pomoc przy zabezpieczeniu trasy biegu.

10-11-2023 Spotkanie z literaturą dziecięcą w klasie IV

W ramach omawiania "Akademii pana Kleksa" uczniowie klasy IV przygotowali i zaprezentowali lekturowe pudełka. Każdy własnoręcznie przygotował pudełko, w którym zgromadził przedmioty nawiązujące do treści lektury. Zadaniem czwartoklasistów było opowiadanie wydarzeń związanych z zprezentowanymi przedmiotami. Był to ciekaw sposób sprawdzenia znajomości książki Jana Brzechwy.

Strona 5 z 163 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 163 następna >>
Znaleziono: 813 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Zielona Szkoła w Kołobrzegu

tn_sam_1555.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik