AKTUALNOŚCI

15-02-2024 Warsztaty kulinarne na lekcji języka angielskiego w klasie VI

Tradycyjnie utrwalaliśmy zastosowanie wiedzy dotyczącej policzalności i niepoliczalności rzeczowników w praktyce, podczas warsztatów kulinarnych. Uczniowie najpierw przygotowali autorskie przepisy na wybraną potrawę, zaprezentowali przepisy i wykonali potrawy. Praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy oraz bodźce smakowo-zapachowe pozwalają na bardziej trwałe zapamiętywanie.

27-01-2024 Wyjazd uczniów klas 5-8 do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie

W piątek przed feriami klasy starsze odwiedziły Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, aby obejrzeć spektakl inspirowany powieścią Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy".
Uczniowie wzięli również udział w warsztatach, w których odkrywali "teatralne zakamarki". Podglądali pracę osób w teatrze, których nie widać podczas przedstawienia, zwiedzili pracownię scenografa, mieli okazję poznać różne rodzaje lalek, a także stanęli na scenie jak prawdziwi aktorzy.
Uczniowie wrócili do domu bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

20-01-2024 Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Pawonków kadencji na lata 2024 - 2026

Zgodnie z Zarządzeniem nr 8.2024 Wójta Gminy Pawonków z dnia 9 stycznia 2024r. wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Pawonków kadencji na lata 2024–2026 odbędą się 15 lutego 2024r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisowicach, Zespole Szkolno-Przedszkolnym Kośmidrach, Zespole Szkolno-Przedszkolnym Pawonkowie oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawonkowie.

https://www.pawonkow.pl/dokumenty/Zarz%C4%85dzenie-nr-8.2024.pdf

14-01-2024 Udział uczniów klas VI-VIII w "Akademii Mocy"

Uczniowie klas VI-VIII mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach "Akademia Mocy" organizowanych przez Polskie Sieci Energetyczne. Podczas tych ciekawych warsztatów prowadzonych przez  Powermana i Pana Teslę uczniowie dowiedzieli się m.in. jak powstaje prąd elektryczny, do czego potrzebujemy sieci energetyczne, przeprowadzili elektrolizę oraz doświadczenia związane z prądem elektrycznym.

31-12-2023 Powiatowy Konkurs Plastyczny „ Baśnie , legendy i podania Górnego Śląska”

W Powiatowym Konkursie Plastycznym „ Baśnie , legendy i podania Górnego Śląska” wzięły udział trzy czytelniczki szkolnej biblioteki z klasy V: Natalia Psyk, Olimpia Walendziuk i Maja Stodółka. Konkurs polegał na zapoznaniu się z wybraną legendą dotyczącą historii Górnego Śląska i wykonaniu do niej ilustracji. Uczennice wykonały prace pod kierunkiem pani Anny Kopyto i pani Moniki Wysockiej.
Natalia Psyk zajęła II miejsce i otrzymała nagrodę. Natalce serdecznie gratulujemy sukcesu!
Strona 4 z 165 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 165 następna >>
Znaleziono: 821 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Dyskoteka andrzejkowa dla członków SK LOP ?Kajtek?

6.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik