AKTUALNOŚCI

20-06-2024 Spotkanie z pszczelarzem Panem Bogusławem Badurą

27 maja naszą szkołę odwiedził pan Bogusław Badura, który od lat zajmuje się hodowlą pszczół i pozyskiwaniem miodu. Pan Badura w ciekawy sposób opowiedział o swojej pasji i przybliżył uczniom niezwykłe tajemnice świata tych małych owadów. Dzieci mogły zobaczyć pszczoły w specjalnym, przenośnym ulu oraz przymierzyć kapelusz pszczelarza.  To były bardzo ciekawe zajęcia.

17-06-2024 XXI Rajd Rowerowy Szlakiem Gniazd Bocianich Gminy Pawonków

17 czerwca 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kośmidrach już dwudziesty pierwszy raz brali udział w rajdzie rowerowym, którego celem było inwentaryzacja gniazd bocianich w gminie Pawonków. W tym roku zbieranie informacji odbyło się w dwóch grupach. Uczniowie pod opieką Małgorzaty Prauzner – Bechcickiej i Adriana Sternika przemierzyli trasę z Łagiewnik Wielkich do Lisowic, Pawonkowa i Łagiewnik Wielkich. Natomiast druga grupa pod opieką Moniki Wysockiej, Brygidy Cziudai i Reginy Paruzel przejechała szlak: Kośmidry, Łagiewniki Małe, Skrzydłowice, Gwoździany i Łagiewniki Wielkie. Obie grupy spotkały się na wspólnym ognisku, odpoczynku i podsumowaniu rajdu. Dzięki uprzejmości pani Beaty Skorupy i pana Krzysztofa Radziocha uczniowie mogli skorzystać z remizy strażackiej, skorzystać z toalety, umyć ręce. Pan Krzysztof przygotował drewno na ognisko, pani Beata zaopatrzyła wszystkich w kiełbasy, pyszny chleb, lody i słodycze. Pięknie wyposażony plac przy remizie posłużył za schronienie przed upalnym słońcem. Była to też miła okazja do odpoczynku, krótkiej rekreacji na placu zabaw i sportu. Dzięki temu wszyscy najedzeni ochoczo pedałowali dalej.

07-06-2024 W starorzeczu Lublinicy

6 czerwca uczniowie klasy VI, VII I VIII wzięli udział w  warsztatach terenowych prowadzonych przez panią Małgorzatę Bednarek w starorzeczu Lublinicy, na odcinku rzeki w Koszwicach.

Poznali fantastyczne meandry starorzecza, brodzili bajkowymi płyciznami rzeki, dowiedzieli się czym jest gatunek inwazyjny, rozpoznawali prastare drzewa, tajemnicze śluzowce, tropili zwierzęta.

Kontakt z przyrodą poprawia nasze samopoczucie i ogólne zdrowie psychiczne, wpływa pozytywnie na samoocenę i redukcję stresu, podnosi odporność. Obcowanie z przyrodą również wspiera uczenie się i rozwija umiejętności poznawcze.

Dziękujemy bardzo Pani Małgosi, że kolejny raz zabrała nas w te niezwykłą, tajemniczą podróż świata przyrody.

28-05-2024 Klasa 5 i 6 z wizytą w Muzeum Paleontologicznym w Lisowicach

 

21 czerwca 2024 roku klasa 5 i 6 miały okazję odwiedzić Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach. W bardzo nowoczesnym obiekcie uczniowie zobaczyli ciekawą ekspozycję skamieniałości dinozaurów m.in. Smoka Wawelskiego - archozaura z końca Triasu. Mogli również dowiedzieć wielu ciekawostek dotyczących początków muzeum opowiadanych przez Panią Przewodniczkę, później sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując interaktywne zadania.

28-05-2024 Pieczenie i degustacja Yorkshire pudding podczas zajęć w klasie VIII

Uczniowie klasy ósmej w ramach poznawania kultury brytyjskiej piekli oryginalny Yorkshire pudding. Przedstawili przepis, sposób wykonania i oczywiście upiekli to typowe angielskie danie. Zdecydowali o podaniu go w wersji na słodko, chociaż Yorkshire pudding zazwyczaj podawany jest jako dodatek do mięs z gęstym sosem.

Strona 3 z 167 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 167 następna >>
Znaleziono: 834 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Pierwszy dzień wiosny 2014

12.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik