AKTUALNOŚCI

29-08-2022 Wycieczka klasy II do Lublińca

Dzisiejszy dzień klasa II razem z wychowawczynią spędziła w Lublińcu. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od wizyty w LUBITECE, gdzie czekała na nas Pani Asia. Pokazała nam bibliotekę, opowiedziała o różnych jej działach, a na zakończenie przeczytała bajkę w teatrzyku kamishibai. Pani Asi dziękujemy za miłe przyjęcie.
Następnie uczniowie udali się na spacer po Lublińcu, gdzie poznawali historię miasta, jego osobliwości. Był też czas na rekreację na świeżym powietrzu oraz wspólnyposiłek.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za umożliwienie wyjazdu.

29-08-2022 Poznajemy zawód strażaka w OSP Kośmidry

W środę 15.06 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach organizowanych przez OSP Kośmidry. Strażacy zaprezentowali dzieciom ubiór, wyposażenie samochodu i sprzęt używany podczas akcji gaśniczej. Dzieci zwiedziły remizę, ćwiczyły rozwijanie węża pożarniczego i podpinanie go do hydrantu. Dużą niespodzianką okazał się dmuchaniec, który zapewnił dzieciom ogromną dawkę ruchu i uśmiechu. Na koniec czekał na nas słodki poczęstunek w postaci lodów inapojów ufundowany przez OSP i Sołectwo Kośmidry.
Serdecznie dziękujemy! 

29-08-2022 Dzień Dziecka

29-08-2022 Warsztaty czytelnicze

Warsztaty czytelnicze dla uczniów klas od II do VIII poprowadziła gościnnie pani Anna Bidzińska- Kristof z Biblioteki Pedagogicznej w Lublińcu. Pani bibliotekarka w ciekawy sposób przedstawiła historię zawodów rzemieślniczych oraz przybliżyła uczniom zawody rzadko dziś spotykane. Następnie dzieci w Bibliotece Szkolnej rozwiązywały krzyżówki związane z zawodami rzemieślniczymi. Uczniowie mieli możliwość uzyskania wielu interesujących informacji dotyczących rzemiosła i jego wkładu w rozwój przemysłu. Zajęcia odbyły się związku z ogłoszeniem przez Sejmik Województwa Śląskiego roku 2022 Rokiem Rzemiosła.

29-08-2022 Zajęcia przyrodnicze w terenie - badanie rzeki

We wtorek 17 maja uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych z badania rzeki Lublinicy w Kośmidrach. Dzieci pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Bednarek i wychowawców mierzyły głębokość i szerokość rzeki oraz temperaturę wody.
Za pomocą lupy uczniowie obserwowali wodne żyjątka, a także dowiedzieli się, które organizmy roślinne i zwierzęce świadczą o tym, że woda jest czysta. Ta cenna lekcja przyrody "pod chmurką" z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.
Dziękujemy za zaproszenie.
Znaleziono: 749 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Pierwsze Mistrzostwa Szkoły w Lekkoatletyce

tn_dscn7641.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik