AKTUALNOŚCI

16-05-2021 Powrót uczniów klas IV - VIII do nauki stacjonarnej

Drodzy Uczniowie. Szanowni Państwo Rodzice, Nauczyciele.

Po bardzo długiej przerwie uczniowie klas IV – VIII wracają do nauki stacjonarnej. W związku z wytycznymi MEiN i GIS nadal obowiązują podstawowe zasady reżimu sanitarnego: dystans, dezynfekcja, maseczka w przestrzeniach wspólnych, zgodnie z obowiązującym w szkole Regulaminem.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dn. 29 kwietnia 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem  zwalczaniem COVID-19, od 17 maja do 30 maja w przypadku szkół podstawowych w zakresie klas IV–VIII zajęcia realizowane są w trybie hybrydowym (Dz. U. z 2021r. poz. 824).

04-05-2021 Wybieram szkołę - ważne informacje dla uczniów klasy 8

Informator o szkolnictwie ponadpodstawowym
na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego w roku szkolnym 2021/2022

https://womczest.edu.pl/wybieram-szkole/index.html

21-04-2021 Wakacje 2021 - dyżur przedszkoli w Gminie Pawonków

Zapraszamy rodziców wychowanków przedszkoli zainteresowanych opieką w okresie lipiec – sierpień 2021 do składania wniosków o przyjęcie na dyżur wakacyjny. W bieżącym roku dyżur zostanie zorganizowany w Przedszkolu w Gwoździanach oraz w Przedszkolu im. Pluszowego Misia w Pawonkowie.

Wnioski można składać w przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko lub w Urzędzie Gminy w Pawonkowie w terminie do 5 maja 2021r.

Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny (wniosek należy wydrukować dwustronnie)


09-04-2021 „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych. 2 edycja”

Nasza szkoła od marca 2021 roku realizuje 2,5 letni projekt „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych. 2 edycja” w ramach programu edukacji ekonomicznej współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski.

Pakiet edukacyjny został opracowany przez ekspertów: dr hab. Małgorzatę Żytko, prof. UW, dr Alinę Kalinowską z UWM w Olsztynie i Ewę Kruk ze Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. Ma on innowacyjny charakter dzięki odejściu od tradycyjnej „podręcznikowej” metody realizacji na rzecz pracy metodą projektu i jest ściśle związany z edukacją matematyczną i społeczną.

02-04-2021 Sukces Marty Kupki w Powiatowym Konkursie Historyczno-Krajoznawczym

Miło nam poinformować o wielkim sukcesie uczennicy Marty Kupki z klasy IV. 
Marta zajęła I miejsce w kategorii klas IV – VI Powiatowego Konkursu Historyczno–Krajoznawczego „Lubi mi się tu być’- nasze ulice i ich patroni.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu lublinieckiego. Jego celem było upowszechnianie i pogłębianie wśród młodzieży wiedzy na temat ulic znajdujących się na terenie naszego powiatu i ich patronów.

Konkurs polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat wybranej ulicy znajdującej się w powiecie lublinieckim oraz przybliżeniu sylwetki jej patrona. W konkursie udział wzięło 11 szkół powiatu lublinieckiego. Komisja konkursowa spośród 71 prac po długich i burzliwych obradach wybrała zwycięzców oraz wyróżnionych, w dwóch kategoriach wiekowych.

Konkurs odbył się pod  honorowym  patronatem: Posła na Sejm RP Pana Andrzej Gawrona, Starosty Powiatu Lublinieckiego Pana Joachima Smyły oraz burmistrza Miasta Lublińca Pana Edward Maniury.

Znaleziono: 697 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Ustanawiamy rekord czytania w jednym momencie

tn_dsc09731.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik