AKTUALNOŚCI

04-10-2023 Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Z okazji Dnia chłopaka uczniowie klas 4-8 bawili się na szkolnej dyskotece. Fantastyczna zabawę i oprawę muzyczną zapewnili Jacek i Kamil, absolwenci naszej szkoły.  Serdecznie dziekujemy!

03-10-2023 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to inicjatywa, która powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką tego dnia jest Joanna Papuzińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży.
Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły, a w tym roku na czele z Samorządem, włączyli się w tę akcję. Ósmoklasiści czytali młodszym kolegom i koleżankom fragmenty książek, których bohaterami były zwierzątka.
Czytanie na głos to wspaniałe doświadczenie zarówno dladzieci, jak i dorosłych. Oprócz tego, że rozwija wyobraźnię i poprawia kreatywność to również redukuje stres i wzmacnia więzi z rodzicami. Przede wszystkim jest jedną z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego.
Zachęcamy do głośnego czytania.

03-10-2023 Wybory Samorządu Uczniowskiego

26 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci podczas trwającej kampanii wyborczej zaprezentowali swój program oraz przygotowali plakaty, które zostały wywieszone na szkolnym korytarzu. Każdy z uczniów mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza, w której skład weszli uczniowie klasy VI.
Głosami szkolnych wyborców przewodniczącą SU została Zuzanna Wolka z 34 głosami.
W skład samorząduweszli również: Agata Swodoba oraz Tomek Pietrucha.
Gratulujemy wybranym i życzymy sukcesów w realizacji programów wyborczych.

28-09-2023 Rewia na lodzie "Niezwykłae przygody Sindbada żeglarza"

28 września uczestniczylismy w wycieczce do Gliwic, by na lodowisku przy dźwiękach muzyki i licznych efektów specjalnych podziwiać występy łyżwiarzy oraz łyżwiarek. Przedstawienie oparte na "Przygodach Sindbada Żeglarza” Bolesława Leśmiana przybliżyło nam postać tytułowego bohatera, który  przemierzał odległe krainy w poszukiwaniu miłości i szczęścia. Na pierwszej z wysp spotkał króla, który zadał mu trzy pytania. Dzięki udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymał rękę księżniczki. Niestety dziewczyna przekręcała imiona i wybrała jego rywala. Następnie bohater trafił do miejsca, gdzie mieszkała księżniczka, która żywiła się diamentami. Ona również nie została jego żoną. Miłość swojego życia znalazł na ostatniej z wysp, gdzie spotkał podopieczną czarnoksiężnika. Po uratowaniu jej z jego rąk rozpoczął z nią szczęśliwe życie.

Widowisko dostarczyło nam niesamowitych wrażeń i emocji. Fantastyczna choreografia i  scenografia pozostaną w naszych wspomnieniach.

25-09-2023 Sprzątanie Świata 2023

W dniach 19–21 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. W ramach tego pod okiem wychowawcy każda klasa wysprzątała wyznaczony teren. Najmłodsi uczniowie posprzątali obszar najbliższy szkole: boisko, przystanek, plac zabaw oraz teren wokół kościoła. Starsze klasy posprzątały obszar oddalony od szkoły. Uczniowie klasy 7 wyposażyli się w wózek, na który zapakowali najcięższe worki ze szkłem. Natomiast klasa 8 zajęła się posegregowaniem wszystkich zebranych śmieci. Wszyscy spisali się na medal. Odbiorem zebranych śmieci zajął się Urząd Gminy w Pawonkowie.  

Znaleziono: 821 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Sukces Szkolnej Kasy Oszczędności

kronika_str20.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik