AKTUALNOŚCI

14-05-2024 Z wizytą w Muzeum Paleontologicznym w Lisowicach

W poniedziałek 13 maja 2024 roku uczniowie klas 1-4 odwiedzili Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach. W ramach zajęć zwiedzili wystawę z przewodnikiem, poznali opowieści o dinozaurach i erze mezozoicznej, odbyli zajęcia plastyczne, obejrzeli film o wykopaliskach w Lisowicach pt. „Tropami śląskich dinozaurów”. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o swojej najbliższej okolicy. Był to bardzo ciekawie i miło spędzony czas. Do szkoły wrócili z pamiątkami z wizyty.

26-04-2024 Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

 

26 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą przygotowali lekcję historii na temat wydarzeń z roku 1791. Przedstawili scenę obrad Sejmu Wielkiego. Przybliżyli okoliczności powstania pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. W trakcie akademii został zaprezentowany krótki film pod tytułem „Konstytucja – jak powstała?”. Film został nagrany na Zamku Królewskim w Warszawie w autentycznej sali obrad Sejmu Czteroletniego.

Uczennice klasy 5 zaśpiewały dwa utwory „Witaj majowa jutrzenko” i „To moja Polska”. Natomiast wszyscy razem odśpiewali hymn narodowy. Było galowo, podnośnie i patriotycznie.

23-04-2024 IX powiatowy konkurs historyczno-krajoznawczy „Lubi mi się tu być” – nasze ulice i ich patroni.

Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w powiatowym konkursie historyczno-krajoznawczym „Lubi mi się tu być” – nasze ulice i ich patroni. Konkurs składał się z dwóch etapów.

Etap pierwszy to przygotowanie prezentacji multimedialnej o wybranej ulicy w powiecie lublinieckim, której patronem jest ciekawa postać lub na danej ulicy znajdują się ciekawe miejsca związane z wybranym patronem. Do etapu drugiego zakwalifikowało się 8 najlepszych prac. Wśród nich znalazła się praca naszej uczennicy Anny Tyki z klasy 6.

10-04-2024 Spotkanie z leśnikiem i strażnikiem leśnym.

10 kwietnia 2024 roku w naszej szkole dla uczniów młodszych i starszych odbyła się nietypowa lekcja. Ciekawe spotkanie z uczniami przeprowadził Pan Adam Siekiera. Pracownik Nadleśnictwa Lubliniec i Służby Leśnej. Pan Adam opowiedział o najważniejszych aspektach swojej pracy. Przyniósł ze sobą poroża łosia, jelenia i sarny. Pokazał uczniom jak rozróżnić te zwierzęta. Chętni uczniowie mogli osobiści poczuć ciężar każdego z nich. Pan Adam zaprezentował również ciekawe ujęcia z kamer monitorujących lasy lublinieckie. Dzięki temu uczniowie zobaczyli zachowania zwierząt podczas żerowania, kąpieli, zabawy, szykowania gniazd, nor czy troski o potomstwo.

26-03-2024 Wyjazd klas VII i VIII w pierwszym dniu wiosny

21 marca- pierwszy dzień wiosny  czniowie klas VII i VIII spędzili na wycieczce do Częstochowy. Obejrzeli film o jednym z najsłynniejszych polskich influencerów  "Budda.Dzieciak'98" oraz ćwiczyli zręczność i celność w podczas gry w Laserhouse.

Strona 2 z 165 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 165 następna >>
Znaleziono: 821 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Pasowanie na czytelnika 2013

_dsc04379.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik