AKTUALNOŚCI

27-10-2023 Zdrowe odżywianie na zajęciach praktycznych w klasach 2 i 3

W nawiązaniu do lekcji o zdrowym odżywianiu uczniowie klas II i III zrobili  pyszną sałatkę jarzynową. Za pomocą zmysłu dotyku i węchu rozpoznawali produkty. Przypomnieli sobie wiadomości o rodzajach i właściwościach zdrowotnych warzyw. Na koniec przygotowali plakaty, które zaprezentowali kolegom i koleżankom na zajęciach świetlicowych. To był bardzo pracowity dzień ale uśmiechnięte i pełne skupienia buzie pokazują, że zajęcia bardzo się podobały.

27-10-2023 Warsztaty wykonywania lampionów "jack-o-lantern"

Uczniowie klasy 5  z ogromnym zaangażowaniem wyknali dziś prawdziwe angielskie dyniowe lampiony z dyni :)

19-10-2023 Ślubowanie klasy pierwszej

24 października 2023 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem udowadniali, że posiadają już dużą wiedzę i umiejętności, by móc godnie reprezentować naszą szkołę. Złożyli uroczyste ślubowanie, zostali pasowani na uczniów, otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Życzymy im wielu sukcesów!

19-10-2023 Warsztaty pzyrodnicze klas 7 i 8

Klasy 7 i 8 wzięły udział w warsztatach dendrologicznych prowadzonych przez Panią Małgorzatę Bednarek z Agroturystyki Kośmidry. Uczniowie uczyli się rozpoznawać gatunki drzew na podstawie materiału zebranego w terenie, w oparciu o informacje zawarte w Atlasie drzew. Stworzyli własne atlasy drzew i krzewów.  Ponadto poznali najstarsze drzewo w Kośmidrach -ok.trzystuletni wiąz- wspaniałego świadka kośmiderskich dziejów. Pani Małgosi dziękujemy za fantatstyczny i niezmiernie owocny czas.

18-10-2023 Wycieczka do Radzionkowa

17 października 2023 roku uczniowie klas II – VI wzięli udział w całodniowej wycieczce do Radzionkowa. Pierwszym punktem programu była wizyta w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. Tam podzieleni na dwie grupy wiekowe wzięli udział w warsztatach.

Młodsza grupa czyli klasy II – IV odbyły warsztat pod tytułem „W krainie drewna”. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z różnymi rodzajami drewna – uczyli się ich rozpoznawania, poznawali ich właściwości, dowiedzieli się co z czego jest zrobione. Warsztaty obfitowały w wiele ciekawostek z życia drzew. Ponadto dzieci w praktyczny sposób zapoznały się z narzędziami i technikami obróbki drewna. Samodzielnie wykonali swoją własną pracę w drewnie – autko, traktor czy zwierzątko. Praca z drewnem dała im ogromne możliwości wykorzystania swojego potencjału twórczego, satysfakcję i wysokie poczucie sprawczości. Dodatkowo mogli skosztować jak smakuje mąka z żołędzi i cukier z brzozy.

Znaleziono: 817 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Podsumowanie zbiórki żołędzi i kasztanów

5.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik