AKTUALNOŚCI

08-12-2022 Odwiediził nas Niezwykły Gość.

6 grudnia - dzień , na który czekają wszystkie dzieci. Jak co roku, naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci podarunkami.

30-11-2022 Pracowania kulinarna KUCHCIKOWO od PSE dla młodych kucharzy.

W Szkole Podstawowej im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach powstała pracownia kulinarna „KUCHCIKOWO”. Realizacja projektu była możliwa dzięki grantowi pozyskanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w IV edycji programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Za przyznane środki w sali lekcyjnej wydzielono aneks kuchenny. Pomieszczenie zostało wyremontowane oraz zakupiono meble kuchenne. W ten sposób powstało miejsce do eksperymentowania, praktycznego pozyskiwania wiedzy technicznej, matematycznej, chemicznej, geograficznej i językowej podczas przygotowywania różnych potraw oraz ich wspólnego spożywania.

Oddajemy do dyspozycji uczniów świetnie wyposażoną pracownię, w której będą mogli spełniać kulinarne pasje. Wspólne gotowanie poszerza ofertę edukacyjną placówki o atrakcyjną formę zajęć, którą uczniowie bardzo lubią.

28-11-2022 Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2022r.  czytelnicy naszej biblioteki szkolnej przynieśli ulubione misie na zajęcia biblioteczne i świetlicowe. Spotkali się z misiami - bohaterami książek i bajek z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Brali udział w zabawach ze swoimi maskotkami. Rysowali portrety misiów, które zostały zaprezentowane na wystawce w bibliotece.

28-11-2022 Dyskoteka andrzejkowa 2022

24 listopada uczniowie klasy 4-8 bawili się na wspólnej dyskotece andrzejkowej. Było dużo dobrej zabawy, wróżby i przepowiednie. Świetną oprawę muzyczną dla swych młodszych kolegów przygotowali absolwenci naszej szkoły  Kamil i Jacek, a wsparcie techniczne zapewnili Olaf i Piotrek. Opiekunkami dyskoteki były panie Monika Wysocka, Monika Deneko i Brygida Cziudai.

Cały zysk z dyskoteki został przeznaczony na zakup legitymacji członkowskich Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.

21-11-2022 Dzień św.Marcina

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w szkole Dzień Świętego Marcina znany w Niemczech jako " Martinstag". Z tej okazji uczniowie wykonali oryginalne lampiony a uczennice klasy IV pod opieką Pani Małgorzaty Prauzner - Bechcickiej przygotowały prezentację, w której przybliżyły kolegom postać św. Marcina, tradycje i legendę z nim związaną. Na koniec publiczność sprawdziła swoją wiedzę w quizie i zaśpiewała niemiecką piosenkę "Ich gehe mit meiner Laterne".

Znaleziono: 771 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Bal karnawałowy

tn_bal-2015-084.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik