AKTUALNOŚCI

17-06-2021 XVIII Rajd Rowerowy Szlakiem Gniazd Bocianich Gminy Pawonków

17 czerwca 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kośmidrach już osiemnasty raz brali udział w rajdzie rowerowym, którego celem jest inwentaryzacja gniazd bocianich w gminie Pawonków. Zbieranie informacji odbyło się w dwóch grupach. Grupa pierwsza pod opieką  pań Małgorzaty Frankowskiej i Reginy Paruzel  przejechała szlak: Łagiewniki Wielkie, Pawonków –Cegielnia, Pawonków, Lisowice, Solarnia, Koszwice. Druga grupa podróżowała pod opieką pań Bożeny Sternik i Brygidy Cziudai oraz pana Adriana Sternika. Ich trasa wiodła z Kośmider do Łagiewnik Małych, Gwoździan, Skrzydłowic i Koszwic. Dzięki uprzejmości pana Marka Kozy uczniowie mogli zajrzeć do remizy i wozu strażackiego w Skrzydłowicach.

14-06-2021 Sukces w Konkursie bibliotecznym "Książka moim przyjacielem"

Aktywne czytelniczki naszej biblioteki szkolnej brały udział w Powiatowym konkursie plastyczno- literackim "Książka moim przyjacielem". Uczennice klasy II: Hanna Sokołowska i Olimpia Walendziuk zdobyły wyróżnienie. Dziewczynki wykonały prace pod kierunkiem wychowawczyni pani Joanny Płaszczyk. Konkurs organizowany był przez Bibliotekę Oświatową JWK w Lublińcu, która ufundowała dyplomy i nagrody.
Hani i Olimpii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

14-06-2021 Wiosenna zbiórka makulatury - podsumowanie

Szkolne Koło LOP oraz SKO ogłosiły zbiórkę makulatury w dniach 7 – 10.06.2021 roku. 
Po długich miesiącach spędzonych przed komputerami mogliśmy wrócić do szkoły. Dzięki temu mogła odbyć się wiosenna zbiórka makulatury. W ciągu czterech dni udało się zebrać 684 kg tego surowca. Dziękujemy wszystkim  uczniom, rodzicom i dziadkom zaangażowanym w zbiórkę. Wszystko było bardzo dobrze spakowane, zważone i opisane. Każda ilość była dopisywana do klasowego konta. W czwartek 10 czerwca 2021 roku surowiec został zapakowany na samochód ciężarowy firmy MASK z Lublińca. Zysk ze sprzedaży to 136,80 zł.

Wszystkim, którzy pomogli w segregowaniu, wiązaniu i dostarczeniu makulatury do szkoły serdecznie dziękujemy. 


08-06-2021 Konkurs "Legendy i podania o Góralach województwa śląskiego"

31 maja 2021r. na platformie ClickMeeting odbył się finał Międzyszkolnego konkursu czytelniczo-plastycznego Legendy i podania o Góralach województwa śląskiego, zorganizowanego przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lublińcu. Celem konkursu było zachęcenie uczniów klas IV do czytania podań i legend związanych z Góralami województwa śląskiego, uwrażliwienie na wartości dziedzictwa kulturowego własnego regionu oraz promowanie twórczości młodych artystów.

Uczeń naszej szkoły Łukasz Jerominek zajął w tym konkursie II miejsce. Za pracę „Legenda o diabelskim młynie na Równicy” otrzymał dyplom i nagrodę książkową. W konkursie wzięli również udział Oskar Bronder i Pascal Nowak. Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Eweliny Suchara i pani Anny Kopyto.

Łukaszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej informacji na stronie organizatora:https://biblioteka.womczest.edu.pl/new/filie/lubliniec/

02-06-2021 Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Moja Solidarność- Moja Wolność”

Z ogromną radością informujemy, że praca uczennicy naszej szkoły Julii Panek z klasy 4 została wyróżniona w międzyszkolnym konkursie historycznym „Moja Solidarność – Moja Wolność”.  Konkurs odbył się pod honorowym patronatem:

- europoseł pani Jadwigi Wiśniewskiej

-posła pana Andrzeja Gawrona

-Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność w Częstochowie

-Komisji Zakładowych NSZZ „Solidarność” w Lublińcu

-Urzędu Miasta Lublińca

-Starostwa Powiatowego w Lublińcu

-Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Współorganizatorem konkursu była SP nr 1 w Lublińcu.

Znaleziono: 697 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Warsztaty plastyczno-kulinarne

tn_dsc_1194.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik