AKTUALNOŚCI

29-08-2022 Świętujemy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Uczniowie klasy VI i VII przygotowani przez panią Monikę Deneko przybliżyli nam wszystkim ideę tego święta. Zaprezentowali program "Sprawa dla ekologa". Goszczący w studio eksperci od ochrony środowiska przypomnieli nam czym jest recykling i jak należy segregować odpady.
Uczniowie klasy II przygotowali występ dla klas młodszych. Zaprezentowali własnoręcznie wykonane kolorowe banery z ekologicznymi hasłami.
 

29-08-2022 GRAND PRIX w wojewódzkim konkursie fotograficznym "Matematyka fotografią pisana"

Z radością i dumą z naszych uczniów przyjęliśmy wyniki II edycji konkursu MATEMATYKA FOTOGRAFIĄ PISANA. Spośród 60 nadesłanych prac, komisja konkursowa doceniła aż 2 zdjęcia wykonane przez naszych uczniów.
Nagrodę GRAND PRIX zdobył Oliwer Swoboda, a Pascal Nowak zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Chłopcy przygotowali prace konkursowe pod opieką pani Teresy Kopyto.
Serdecznie gratulujemy laureatom.
Wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/r_bq_c9S0rs

29-08-2022 Turniej wiedzy pożarniczej - etap gminny i powiatowy

6 kwietnia w Koszwicach odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczniów ze szkół podstawowych. Nasi uczniowie w ostatnim tygodniu pilnie przygotowywali się do turnieju pod czujnym okiem pana Adriana Sternika. W grupie starszej nasi uczniowie Marta Kupka, Łukasz Jerominek i Dawid Pieprzyca dzielnie walczyli podczas rozwiazywania testu, ale nie zajęli miejsca na podium, natomiast doskonały występ zanotowali młodsi uczniowie, którzy zajęli całe podium. Najlepszy był Sebastian Koza, drugi Mateusz Grabinski, a trzeci Amadeusz Matyssek. Wszyscy trzej uzyskali awans do następnego etapu rozgrywek.

29-08-2022 „Autyzm-by wiedzieć więcej” - sukces w powiatowym konkursie plastycznym

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszej uczennicy. Emilia Skiba zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym na Plakat „Autyzm-by wiedzieć więcej”. Emilce gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej o konkursie oraz uroczystości wręczenia nagród na stronie organizatora: https://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/autyzm-by-wiedziec-wiecej-n4790.html?fbclid=IwAR2WC4liC4rEp1Q_fsqUbPDyFwOCcOhNNQnZATq5xM93xQrp3u1FjMMCjTs#pid=3

 

14-06-2022 XIX Rajd Rowerowy Szlakiem Gniazd Bocianich Gminy Pawonków

XIX Rajd Rowerowy Szlakiem Gniazd Bocianich Gminy Pawonków

14 czerwca 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kośmidrach już dziewiętnasty raz brali udział w rajdzie rowerowym, którego celem jest inwentaryzacja gniazd bocianich w gminie Pawonków. W tym roku zbieranie informacji odbyło się w jednej grupie. Uczniowie pod opieką Małgorzaty Prauzner – Bechcickiej, Reginy Paruzel, Moniki Wysockiej, Moniki Deneko, Brygidy Cziudai i Adriana Sternika przejechali szlak: Kośmidry, Pawonków, Skrzydłowice, Gwoździany, Łagiewniki Małe i Koszwice. Dzięki uprzejmości państwa Kariny  i Marka Koza uczniowie mogli zajrzeć do remizy strażackiej w Skrzydłowicach. Dla wszystkich była to miła okazja do odpoczynku, krótkiej rekreacji na placu zabaw i sporu. Dzięki temu ochoczo pedałowali dalej.

Znaleziono: 736 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: "Bank, matematyka i Ty" - edycja 2017

tn_dsc_1962.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik