AKTUALNOŚCI

02-04-2021 Sukces Marty Kupki w Powiatowym Konkursie Historyczno-Krajoznawczym

Miło nam poinformować o wielkim sukcesie uczennicy Marty Kupki z klasy IV. 
Marta zajęła I miejsce w kategorii klas IV – VI Powiatowego Konkursu Historyczno–Krajoznawczego „Lubi mi się tu być’- nasze ulice i ich patroni.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu lublinieckiego. Jego celem było upowszechnianie i pogłębianie wśród młodzieży wiedzy na temat ulic znajdujących się na terenie naszego powiatu i ich patronów.

Konkurs polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat wybranej ulicy znajdującej się w powiecie lublinieckim oraz przybliżeniu sylwetki jej patrona. W konkursie udział wzięło 11 szkół powiatu lublinieckiego. Komisja konkursowa spośród 71 prac po długich i burzliwych obradach wybrała zwycięzców oraz wyróżnionych, w dwóch kategoriach wiekowych.

Konkurs odbył się pod  honorowym  patronatem: Posła na Sejm RP Pana Andrzej Gawrona, Starosty Powiatu Lublinieckiego Pana Joachima Smyły oraz burmistrza Miasta Lublińca Pana Edward Maniury.

09-02-2021 Pasowanie na czytelnika

9 lutego 2021r. w Bibliotece Szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Na początku czytelnicy z klasy II przedstawili wiersze dla dzieci znanych polskich autorów, aby zachęcić młodszych kolegów do czytania. Ich interpretacja wierszy bardzo się podobała. Następnie bibliotekarka, pani Anna Kopyto, zapoznała dzieci  z regulaminem biblioteki oraz zaprezentowała 10 sposobów na dobry początek przygody z czytaniem. Natomiast Ula, uczennica klasy II, przedstawiła prośby książki skierowane do czytelników. Aby czytanie kojarzyło się z dobrą zabawą, pani bibliotekarka przygotowała rymowane zagadki o książkach. Za poprawne rozwiązanie dzieci  otrzymywały w nagrody – plakaty o zwierzętach.

07-02-2021 Rekrutacja do przedszkoli i klasy I szkoły podstawowej

REKRUTACJA 
DO PRZEDSZKOLA W KOŚMIDRACH,
PRZEDSZKOLA W ŁAGIEWNIKACH WIELKICH
ORAZ KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOŚMIDRACH
NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Rekrutacja do publicznych przedszkoli oraz klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Pawonków odbywa się zgodnie z załączonym harmonogramem:

   Termin złożenia wniosku w postępowaniu rekrutacyjnym 22.02. – 26.02.2021r.
Termin złożenia wniosku w postępowaniu uzupełniającym 1.04. – 8.04.2021r.


07-02-2021 Konkurs „Rozbudowa i wyposażenie PSZOK w gminie Pawonków”.

Sukces Uczennicy klasy III – Karoliny Ćwielong w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Urząd Gminy w Pawonkowie w ramach kampanii edukacyjnej, będącej elementem projektu pn.: „Rozbudowa i wyposażenie PSZOK w gminie Pawonków”. W kategorii klas I – IV Karolina zajęła I miejsce. Cieszymy się bardzo. Gratulujemy. Karolinko, jesteśmy z Ciebie dumni.
Również w konkursie plastycznym dla przedszkoli możemy pochwalić się sukcesem. W Przedszkolu w Kośmidrach wyróżnienia zdobyły: Pola Mańka i Kinga Gromala. Z Przedszkola w Łagiewnikach Wielkich wyróżniono prace Wojciecha Klyty i Agnieszki Lenart. Małym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

07-02-2021 Kolejny sukces w konkursie plastycznym

Miło nam poinformować, że uczennice klasy II naszej szkoły zdobyły nagrody w konkursie korespondencyjnym po hasłem „Bezpieczeństwo – Ty decydujesz!” zorganizowanym przez KRUS – Oddział Lubliniec. Hanna Sokołowska zajęła III miejsce, a Natalia Psyk - zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Znaleziono: 683 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wiosenna zbiórka makulatury - podsumowanie

1.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik