AKTUALNOŚCI

24-10-2018 Warsztaty biblioteczne

Październik to międzynarodowy miesiąc poświęcony bibliotekom szkolnym. W związku z tym 19 października gościliśmy w Bibliotece Szkolnej bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Lublińcu. Panie bibliotekarki przeprowadziły warsztaty biblioteczne z biblioterapii pt. „Chcę mieć przyjaciela”. W warsztatach wzięli udział uczniowie ze świetlicy wraz z opiekunem. Pani Ania i Pani Ola zapoznały dzieci z książką „Chcę mieć przyjaciela. O dziewczynce, która chciała zaprzyjaźnić się z krokodylem” Elżbiety Zubrzyckiej. Następnie przeprowadziły rozmowę z uczestnikami na temat dobrej i złej przyjaźni. Na zakończenie dzieci narysowały portrety swoich przyjaciół.

24-10-2018 Dzień Edukacji Narodowej

Podczas uroczystego apelu, wierszem i piosenką uczniowie naszzej szkoły uczcili Dzień Edukacji Narodowej. 

17-10-2018 Święto Drzewa 2018

W środę 17 października 2018 roku w naszej szkole po raz 16 obchodziliśmy Święto Drzewa pod patronatem Klubu Gaja z Bielska Białej oraz Nadleśnictwa Lubliniec. Tegoroczne Święto Drzewa odbyło się pod hasłem „Każdy liść pochłania CO2. Prelekcję na ten temat wygłosił nasz gość pan Kamil Łapok, przedstawiciel Nadleśnictwa Lubliniec. Przedstawił również walory dębu szypułkowego, którego sadzonkę dostarczył do naszej szkoły. Następnie opiekun SK LOP „Kajtek” pani Brygida Cziudai wręczyła uczniom klasy I legitymacje członkowskie Ligi Ochrony Przyrody.

08-10-2018 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania – 4 października w bibliotece szkolnej – odbyło się głośne czytanie. Tym razem czytali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły swoim młodszym koleżankom i kolegom. Były to fragmenty ulubionych książek najmłodszych czytelników.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września w dniu urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001roku, a jego najważniejszymi odbiorcami są dzieci.

02-10-2018 Podsumowanie zbiórki makulatury - wrzesień 2018

W dniach 17 – 19. 09. 2018 trwała w szkole zbiórka makulatury zorganizowana przez Szkole Koło LOP i SKO. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna oraz rodzice. Dzięki zaangażowaniu sporej grupy osób udało się zebrać rekordową ilość surowca. Zebraliśmy 1950 kg papieru. 

Makulatura zebrana przez uczniów była dopisywana do konta klasy. Kwota uzyskana z jej sprzedaży zasili klasowe książeczki SKO i będzie przeznaczona na dofinansowanie klasowych wycieczek. Pozostała kwota uzyskana ze sprzedaży makulatury zbieranej na bieżąco w szkole zostanie przeznaczona na zakup papieru do ksero. Wszystkim dziękujemy za udział w akacji.


Znaleziono: 533 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wycieczka do Krakowa

_dsc_6711.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik