AKTUALNOŚCI

30-11-2022 Pracowania kulinarna KUCHCIKOWO od PSE dla młodych kucharzy.

W Szkole Podstawowej im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach powstała pracownia kulinarna „KUCHCIKOWO”. Realizacja projektu była możliwa dzięki grantowi pozyskanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w IV edycji programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Za przyznane środki w sali lekcyjnej wydzielono aneks kuchenny. Pomieszczenie zostało wyremontowane oraz zakupiono meble kuchenne. W ten sposób powstało miejsce do eksperymentowania, praktycznego pozyskiwania wiedzy technicznej, matematycznej, chemicznej, geograficznej i językowej podczas przygotowywania różnych potraw oraz ich wspólnego spożywania.

Oddajemy do dyspozycji uczniów świetnie wyposażoną pracownię, w której będą mogli spełniać kulinarne pasje. Wspólne gotowanie poszerza ofertę edukacyjną placówki o atrakcyjną formę zajęć, którą uczniowie bardzo lubią.

28-11-2022 Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2022r.  czytelnicy naszej biblioteki szkolnej przynieśli ulubione misie na zajęcia biblioteczne i świetlicowe. Spotkali się z misiami - bohaterami książek i bajek z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Brali udział w zabawach ze swoimi maskotkami. Rysowali portrety misiów, które zostały zaprezentowane na wystawce w bibliotece.

28-11-2022 Dyskoteka andrzejkowa 2022

24 listopada uczniowie klasy 4-8 bawili się na wspólnej dyskotece andrzejkowej. Było dużo dobrej zabawy, wróżby i przepowiednie. Świetną oprawę muzyczną dla swych młodszych kolegów przygotowali absolwenci naszej szkoły  Kamil i Jacek, a wsparcie techniczne zapewnili Olaf i Piotrek. Opiekunkami dyskoteki były panie Monika Wysocka, Monika Deneko i Brygida Cziudai.

Cały zysk z dyskoteki został przeznaczony na zakup legitymacji członkowskich Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.

21-11-2022 Dzień św.Marcina

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w szkole Dzień Świętego Marcina znany w Niemczech jako " Martinstag". Z tej okazji uczniowie wykonali oryginalne lampiony a uczennice klasy IV pod opieką Pani Małgorzaty Prauzner - Bechcickiej przygotowały prezentację, w której przybliżyły kolegom postać św. Marcina, tradycje i legendę z nim związaną. Na koniec publiczność sprawdziła swoją wiedzę w quizie i zaśpiewała niemiecką piosenkę "Ich gehe mit meiner Laterne".

11-11-2022 Odłóż smartfon- ciesz się życiem"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział akcji profilaktycznej  “Odłóż smartfon- ciesz się życiem!” w okresie od września do listopada. Akcja miała charakter kilkuetapowy, jej celem było promowanie zdrowego stylu życia poprzez wskazywanie na alternatywne formy spędzania wolnego czasu, zapobieganie nadmiernemu używaniu smartfonów oraz uzmysłowienie uczniom, że od smartfonu można się uzależnić.

Uczniowie klas 1-3 mieli zajęcia z wychowawcami klas dotyczące zdrowego stylu życia, uczestniczyli w warsztatach plastycznych dotyczących zdrowego odżywiania, w grach i zabawach terenowych oraz zajęciach kulinarnych- wspólnie przygotowywali sałatki owocowo-warzywne oraz świeże soki owocowe.

Uczniowie klas 5-8 wysłuchali prelekcji pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu dotyczącej uzależnienia od smartfonu, wzięli udział w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez wychowawców klas na temat:

  • Znaczenia smartfonu w życiu młodego człowieka
  • Pozytywnych i negatywnych stron używania smartfonu
  • Umiejętności samooceny „Czy już za dużo czasu spędzam ze smartfonem?”
  • Co się dzieje gdy odkładam smartfon? Jakie są alternatywne formy spędzania czasu.

Przygotowywali wspólnie z wychowawcami zdrowe posiłki pod hasłem:

 

  • Kolorowe warzywa i owoce  na moim talerzu- sałatki warzywno-owocowe
  • Pyszne i zdrowe słodkości domowe

Dla rozwoju więzi koleżeńskich, budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami i kolegami z innych klas, wzięli udział w ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek oraz zabawami sportowo-terenowymi.

Zwieńczeniem akcji był udział dzieci w warsztatach kulinarnych z lokalnym szefem kuchni restauracji Karczma Koszwice , Panem Mateuszem Wrzycielem

Strona 6 z 152 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 152 następna >>
Znaleziono: 760 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Szkolny Konkurs Recytatorski

tn_dsc00045.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik